Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem że te wszystkie modele pogodowe prognozują opady jak w 97, ale jednak od tego czasu poprawili infrastrukture przeciwpowodziową, poprawili prawda? #wroclaw
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JacekBalcerzak poprawili i to całkiem nieźle. Wały są, poldery zalewowe są, zbiornik retencyjny jest. Jeśli zaleje, to pewnie ulice/osiedla itp ale rzeki pewnie nie wyleją. Bardziej bym się martwił o studzienki, beton i to, że było sucho i ziemia nie wchłonie
  • Odpowiedz
@JacekBalcerzak: poprawili. W 1997r. m.in. zalało wtedy głównie Racibórz. Teraz Odra w Raciborzu ma ogromny zbiornik retencyjny, większe tereny zalewowe. Infrastruktura weźmie na klatę większość pierwszej fali.

PS. 97' byłem z rodzicami na wczasach nad Adriatykiem i wracaliśmy wtedy w te największe ulewy które przetaczały się przez Europę. Cała trasa Chorwacja, Słowenia, Austria, Czechy wycieraczki jechały na najwyższych obrotach. Przyjechaliśmy do Polski chyba dzień przed powodzią. Teraz plot-twist: znów jestem
  • Odpowiedz
@JacekBalcerzak: Infrastrukturę studzienek i ilości betonu we Wrocławiu to patologia, a to co było w 97r i ile mieli zielonych terenów, które były w stanie pochłaniać wodę to niebo a ziema z teraźniejszością... Rzeki nie wyleją się, ale studzienki nas zniszczą, będziemy w ostrym gównie pływać. ;)
Hallera pod wiaduktem to zapewne w tym momencie pływa, a będzie gorzej, a ile my takich miejsc mamy, że przy małej burzy 1-2h
  • Odpowiedz
@Garru11 W 97 w centrum miasta zalało ze studzienek, rzeki były pozabezpieczane workami a i tak zalało ulice i domy. I też mówili że nic nie zaleje miasta a o studzienkach to już w ogóle władze nic nie wiedziały.
  • Odpowiedz