Wpis z mikrobloga

Czy to prawda, że jedyną sensowną piramidą finansową w PL był Avon? Z czego to wynikało? Że laseczki mogły sobie odbijać kasę na perfumach, które brały dla siebie i nie były tak stratne?

#frajerzyzmlm #avon
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mega_Smieszek: będąc jako przedstawiciel Avonu miałeś rabat na produkty, które sprzedawałeś po cenie katalogowej.

Czy to była piramida? Wg mnie nie. Tylko coś jak obecna sprzedaż thermomixa.
  • Odpowiedz
  • 6
@Mega_Smieszek: bo tam przynamniej był produkt - kosmetyki i perfumy. Moja ex się w to bawiła, sprzedawała te kosmetyki wśród koleżanek a z prowizji miała kosmetyki za free. Ale nikogo nie naganiała do biznesu.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Nie każdy MLM to piramida finansowa, każda piramida finansowa to MLM. Przecież w Avonie czy Oriflame miałeś realne produkty. Mogłeś zostać konsultantem, zarabiać na prowizji, stworzyć sobie własną strukturę i bzikać.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: W Avon sprzedawały prawdziwe produkty i nie były one aż takie drogie w stosunku do konkurencji więc można było tam faktycznie zarobić. Ale były na przykład takie sytuacje że konsultantka brała jakiś produkt który totalnie się nie sprzedawał i już musiała go zużyć sama bo zwrotów tam nie było.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: W Avonie to chociaż miałeś co sprzedawać i był jakiś tam produkt. A w większości piramid rekrutujesz nowych debili którzy będą wpłacać kase na jakieś g---o warte szkolenia.
  • Odpowiedz
piramidą finansową w PL był Avon


@Mega_Smieszek: generalnie piramidy finansowe mają to do siebie, że nic nie wytwarzają, a pieniądze są wyłącznie z pozyskiwania nowych członków, którzy to kolejno pozyskują nowych i kółko się zamyka. Finalnie nie ma żadnego produktu czy usługi, większość ludzi traci hajs, z wyjątkiem kilku osób.

avon, oriflamme i temu podobne są MLM'ami, ale nie są piramidami finansowymi. Te firmy coś wytwarzały, a pieniądze były od
  • Odpowiedz
generalnie piramidy finansowe mają to do siebie


@SlepyBazant: nie jest prawdą że piramidy nic nie wytwarzają. Generalnie podział jest taki, że MLM skupia się na sprzedaży produktu, natomiast głównym celem piramidy jest rekrutacja nowych członków.

Masz np. takie aloesowe petardy które też pojawiły się na wykop i tam niby jest produkt (jakieś gówniane kosmetyki na narzucie 10-50x sprzedawane), ale jest też mocne naganianie na nowych członków i kupowanie zestawów startowych
  • Odpowiedz
nie, Avon ma produkty i nie musisz wchodzić w ich struktury żeby sprzedawca zarobił na prowizji od produktu.


@IksdeHeheh: Trochę nietrafiony argument, bo o ile dobrze cię zrozumiałem, to to, co napisałeś, ma również zastosowanie w przypadku iGenius. Po tym jak wykupią "pakiet edukacyjny", nie muszą wcale wchodzić w struktury, tzn. naganiać innych. Mogą sobie siedzieć i "trejdować" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście muszą płacić subskrypcję,
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: będąc jako przedstawiciel Avonu miałeś rabat na produkty, które sprzedawałeś po cenie katalogowej.


Czy to była piramida? Wg mnie nie. Tylko coś jak obecna sprzedaż thermomixa.


@G06DbT: tak jak w piramidach finansowych, produkty to element zasłony dymnej, trzeba jakoś "legalizowac" biznes i
  • Odpowiedz
nie jest prawdą że piramidy nic nie wytwarzają


@hub_bub: to, co napisałem, że "generalnie nic nie wytwarzają" było uproszczeniem w takim znaczeniu, że coś tam wytwarzają, ale kompletne g---o bez żadnej wartości, co z kolei nie jest wartościowym produktem czy usługą, czyli tak jakby tego w ogóle nie było. Formalnie coś jest, nieformalnie nic nie ma.
  • Odpowiedz
@Markowowski: w każdej piramidzie masz jakiś „produkt” który jest przykrywką, chodzi o zasadę działania. Tam nikt nie zarabia na tradingu.

Żeby odrobić 1600 dołków musisz 8 ludzi wprowadzić w pakiet elitę. Oni potrzebują tyle samo ludzi. Wszystkie wypłaty dla obecnych „byznesmenów” są w zasadzie bezpośrednio wypłacane z wpływów nowych członków.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Avon nie jest piramidą, jest bardziej marketingiem wielopoziomowym. Jak tu ktoś wcześniej powiedział, nie każdy mlm jest piramidą. Avon trzyma się tyle lat bo sprzedaje realny produkt, w rynkowej cenie i działalność nie zależy od liczby członków a powiedzmy od obrotności przedstawicieli Avon
https://youtu.be/KcbzF2FdnZk?si=prDaYhWtkzFmAVVh

Jedną z głównych cech piramidy jest agresywne naganianie i "marketing". Wynika on z tego, że liczba frajerów jest ograniczona i trzeba ich złowic i wyleszczyć
PanRejent - @Mega_Smieszek: Avon nie jest piramidą, jest bardziej marketingiem wielop...
  • Odpowiedz
@PanRejent: Avon trzyma się wiele lat, bo jest wyjątkowo mało agresywną piramidą. Podukt, który sprzedają to jest tylko koszt tego, żeby ich nikt nie pozwał. Piramida nie polega na tym, że ktoś kogoś nagania i ma agresywny marketing, tylko na tym, że zyskuje się na zatrudnianiu i nagabywaniu kolejnych pracowników. Kolejnym oszustwem Avonu jest fakt, że płaci ludziom "w zniżkach". To tak jakbyś pracował w maku i pół wypłaty dostawał
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: jako małolata zapisałam się do Avonu tylko po to żeby mieć tanie kosmetyki dla siebie, mamy i babci, w ogóle od razu na wstępie powiedziałam liderce że taki mam zamiar i nie było problemu, coś tam próbowała mnie zachęcić, ale ja nie miałam ochoty co trzy tygodnie rozdawać każdemu katalog i składać tych zamówień. Skończyło się na tym że przez jakiś czas sobie zamawiałam głównie dla siebie, potem stwierdziłam
  • Odpowiedz