Wpis z mikrobloga

@yosemitesam: mów za siebie, ja całkiem komfortowo lecze Niemców gdzie cywilizowane wytyczne postępowania i sensowne procedury nie utrudniające leczenia niecovidowych pacjentów były dostępne już w lipcu 2020 xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@mbasasello: A jak ja miałam problem z tym że pacjenci chorzy na Covid wymuszają wizyty przez co ograniczają zasoby i terminy osobom nie covidowym to mnie zakrzyczano, że Hur dur wolę leczyć na teleporadach. Teraz przynajmniej ten idiotyzm wprowadził PiS, będzie na nich i każdego nieprzyjęte go pacjenta w poz mogę odesłać do pomysłodawcy.
  • Odpowiedz
  • 1
@dr_Batman Jest to ciąg dalszy wdrażania "divide et impera" i nastawiania społeczeństwa przeciwko lekarzom. W międzyczasie byli pazerni sklepikarze nie obniżający cen. Teraz albo POZ się zastosuje i dostęp do lekarza rodzinnego przestanie istnieć - wtedy w wiadomościach usłyszysz o tym, że to jest skandaliczne że w ośrodku nie ma lekarza i pacjent musi czekać. Albo POZ to oprotestuje to, doprowadzi do zlikwidowania tego debilizmu i wtedy narracja - lekarze nie chcą
  • Odpowiedz
  • 3
@JogurtMorelowy Oczywiście. Taka jest idea. I zamiast przyjąć 50-60 pacjentów w POZ, to w tym czasie zbadam 6 pacjentów Covid +, których w domu i tak nie mam za bardzo czym leczyć. Dla mnie spoko. Ciekawe, czy 60 pacjentów, którzy nie zostaną przyjęci też uzna, że to jest spoko?
  • Odpowiedz
@Strahl: możesz w skrócie napisać jak to wygląda u Ciebie? Czy tamtejszy lekarz rodzinny ma często bezpośredni kontakt z pacjentami Covid +? Jak wygląda procedura testów PCR?
  • Odpowiedz
  • 1
@smisnykolo Pewnie różnie w zależności od regionu, ale jak jestem w POZ przez 6h przyjmuję 50-60 pacjentów. Także oni mają dostęp. Tzn. mieli, bo teraz zamiast przyjąć 60 pacjentów zrobię 6 wizyt Covid zgodnie z zarządzeniem.
  • Odpowiedz