Wpis z mikrobloga

@historiofil: Polski KK podając statystyki zrównuje chrzest w obrządku katolickim z byciem katolikiem. Widać to zresztą po podejściu KK do wiary prezentowanej przez większość Polaków - notoryczne podważanie dogmatów np. o nieomylności papieża w sprawach wiary, jedzenie mięsa w piątki, niewierzenie w to że na mszy faktycznie spożywają ciało i krew Chrystusa, komunia bez spowiedzi, spowiedź niepełna (zatajanie grzechów ciężkich) itd.

Nikomu to nie przeszkadza, bo chodzi o wpływy polityczne, mariaż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ZygmnuntIgthorn: @WPoszukiwaniuStraconegoRigczu: apostazja jest jedyną choć odrobinę formalną formą w jakiej w tym kraju można wyrazić swój sprzeciw przeciwko fasadowej należności do organizacji kościoła. Trzeba być naprawdę strasznym ignorantem żeby sprowadzać to do "hehe idzie po mambo dżambo żeby cofnąć poprzednie mambo dżambo" () oczywistym jest przy braku wiary nie przestrzeganie tych wszystkich pseudo zasad kościoła, nie branie udziału w szopkach takich jak msze, śluby, chrzty
apostazja jest jedyną choć odrobinę formalną formą w jakiej w tym kraju można wyrazić swój sprzeciw przeciwko fasadowej należności do organizacji kościoła.


@poprostuzyj: tu się właśnie nie zgodzę bo kk i tak te dane o apostazji ma w tyłku, a pewnie nawet większość proboszczów na wsiach i innych zadupiach ukrywa je przed kurią, żeby nie było wstydu przed biskupem że u nich na parafii tyle ludzi dopuściło się tego bezbożnego aktu.
@WPoszukiwaniuStraconegoRigczu no ale to nie jest tak, że tej instytucji nie uznajesz, bo ona istnieje i to jest fakt. Ty jedynie chcesz zrezygnować z członkostwa w niej, a to różnica.

Więc porównanie do Chin nietrafione, bo ja nie chcę, żeby KK nie istniał, lub żeby inni uznawali że nie istnieje, niech sobie będzie. Ale niech nie zalicza mnie w swój poczet i nie używa mojego (i tysięcy/milionów innych osób) członkostwa do legitymizowania
Trzeba być naprawdę strasznym ignorantem żeby sprowadzać to do "hehe idzie po mambo dżambo żeby cofnąć poprzednie mambo dżambo" ()


@poprostuzyj: Ojoj. Ależ ze mnie ignorant.

Jedyna wymierna korzyść z apostazji, to to, że Cię nie pochowają po katolicku wbrew twojej woli, chociaż i to da się pewnie obejść. W końcu w dalszym ciągu z ich perspektywy jesteś członkiem KK, wystarczy, że się na łożu śmierci nawróciłeś
@ZygmnuntIgthorn

Tyle że ale apostazja Ci tego nie daje. Z punktu widzenia KK dalej jesteś członkiem organizacji, tracisz tylko prawo do "profitów".


Tak, oczywiście, oby w przyszłości się to zmieniło. No ale to jedyne miejsce, gdzie można się udać, nie pójdę przecież do piekarni, żeby się wypisać z KK, tylko do KK. To, że to nie działa to już inna sprawa.

Ja tylko napisałem, że tu nie ma błędu logicznego, bo apostazja,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
to po cholerę iść do niej po kwit, co samo w sobie jest dowodem, że ją uznajesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WPoszukiwaniuStraconegoRigczu: Bo jest to forma protestu. Nie da się żyć w polskim społeczeństwie i "nie uznawać" KK. Przede wszystkim ta instytucja istnieje i ma bardzo duży wpływ na życie nas wszystkich, trzeba być nieźle odklejonym by tego "nie uznawać".

@MinnieMouse0: protest równie skuteczny co te