Wpis z mikrobloga

@veracholera:
Zależy, do czego używasz, pytanie między airem a pro to tak, jakby pytać, czy zamiast sera lepiej kupić śrubokręt. Jeśli aplikacje, których używasz są w pełni kompatybilne z M1, to kupować i śmigać.
@veracholera: pytanie do czego
główna różnica między air a pro to jaśniejszy ekran, aktywne chłodzenie i touchbar zamiast klasycznych klawiszy funkcyjnych. Tak na dobrą sprawę, to ProM1 to jest ciut lepszy AirM1, na pro to zasługują dopiero te z M1Pro i Max.

Generalnie jak zamierzasz go używać do normalnego domowego użytku i jakiejś lekkiej pracy to bierz Air i najwyżej różnicę dorzuć w 16GB RAMu, żeby go zabezpieczyć na przyszłość i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Katiee: całe życie byłem na win10 i po zakupie airka mogę tylko zapewnić że nie ma lepszego systemu na laptopy. Jak dasz sobie 2-3 tygodnie, posiedzisz nad zapamiętaniem wielu skrótów.. to ten sprzęt staje się 3 ręką. Wiele rzeczy jest rozwiązanych inaczej i zrozumienie ich może ci zająć sporo czasu ale można ich nie rozumieć a systemu i tak się używa wspaniałe :)
@Katiee: kwestia przyzwyczajenia, jak do wielu rzeczy. Miejscami rozwiązania są inne, miejscami wprost lepsze w innych irytująco inne, ale koniec końców system jest przyjemny, dość spójny i stabilny
@Katiee: Nie da się postawić Windowsa na M1.

@veracholera: Jak masz tam dysk talerzowy to wymień na SSD, jak dalej będzie źle to dopiero myśl o zmianie. Chociaż ja i tak zamiast MacBooka wybrałbym (do domowego/biurowego/kreatywnego użytku) najnowszego iPada Pro.
@Cozzie: da się nie wprowadzaj w błąd
@Katiee: Jeśli chodzi o system nie masz się zupełnie czego obawiać XD raczej w druga stronę, jak byś korzystała z maca i przechodziła na windowsa do dziś dla mnie to czarna magia szczerze mówiąc XD po tygodniu wszystko ogarniesz i będziesz taka zadowlona jak nowe rzeczy będziesz odkrywać, nie minie pół roku z makiem jak kupisz pierwszego iphone i znów pomyślisz jak mogłam
@Katiee: Paralels desktop, czyli wirtualny pulpit, praktycznie żadnej różnicy nie ma, wyobraź sobie ze otwierasz okno przeglądarki w której masz całego windowsa, na tym to polega, ale jak masz korzystać z tego na codzień to odradzam, nie po to kupujesz bmw M aby mieć pod maską silnik 1.0... OS X to najlepszy system jaki powstał, sama to powiesz jak sprobujesz, pierw cię pare rzeczy zaskoczy, ale po paru dniach pokochasz na