Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 373
Nie, wcale a wcale w ostatnich latach kredytu nie dostawal kazdy, kto wykazywal jakikolwiek dochod. I wszyscy, ktorzy brali kredyty, sa przygotowani na podwyzki rat.

Tylko mnie trwozyloby wziecie kredytu na taka kwote przy takich zarobkach jeszcze majac dziecko?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja #gospodarka #ekonomia
Pobierz k.....o - Nie, wcale a wcale w ostatnich latach kredytu nie dostawal kazdy, kto wykaz...
źródło: comment_1641724303HVzrop7eFcwk5SBPT1b9LC.jpg
  • 214
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rimyi: wg mnie 30-35%. Ale bardziej zalezy - jaka kwota bazowa dochodu. Mogl sie im wibor jeszcze nie zaktualizowac, bo umowe podpisali wczesniej - kupiwali z rynku wtornego i w grudniu kupili/przelali srodki
@kiedysmialemtubordo: Co z tego, że podpisali wcześniej, ja też podpisywałem dużo wcześniej. Wibor w mBanku obowiązujący od 9 grudnia to 1,99%. Dopiero po następnej aktualizacji wiboru rata wzrośnie im ponad 30% budżetu. Gdzie tu problem?
@Emble: Było się uczyć albo iść na dobre kursy. Oczywiście te #!$%@? aJTi solą w oku, bo nigdzie indziej nie ma takich zarobków xD
Tymczasem wszędzie są- no tylko ciężko płacić zastępowalnemu fizolowi tyle co specjaliście, którego trzeba szukać miesiącami xD

@tellet nie wiem czy zauważyłeś ale w naszym kraju zawsze na jedno kierownicze stanowisko będzie przypadać ileś razy więcej stanowisk niższego szczebla. Mi nie chodzi o to żeby każdy zarabiał
ba nawet w miastach wojewódzkich tyle sie zarabia


@WWAldas: chyba głównie w wojewódzkich ma się te 3/3.5. W powiatowych jak patrzyłem z ciekawości i podpytalem znajomych to od minimalnej do 2700 max. I to nie praca na tasmie. Po prostu wykopki z it zyja w szklanej bance, ze oni i ich koledzy to minimum 5k i tak kazdy zarabia
Małżeństwo z dochodami 5400zł i dzieckiem wzięło kredyt na mieszkanie 40-50m² na obrzeżach miasta wojewódzkiego no jak można, trzeba opluć tych ludzi.


@Deykun: Nikt ich nie opluwa, tylko opluwa ich GŁUPOTĘ. To zasadnicza różnica.
bo chce spełnić sobie i swojej rodzinie podstawową potrzebę jakim jest mieszkanie.


@Emble: To niech kupi w jakimś innym mieście niż najdroższa Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Wrocław. Ojej, ale wtedy to już nie będzie "godne rzycie"?

Ten zwrot z godnym życiem to już jest tak przerobiony że głowa boli- bo "godne życie" i cyk, "ci się należy" mieszkanie w warszawie, nowe auto i wakacje 2-3x w roku, tak? Zarób sobie na
@tellet mediana w Polsce 4700 brutto, nie mówiąc o żadnym nowym samochodzie ani wakacjach weź kredyt z tymi zarobkami i kup mieszkanie w Polsce gdziekolwiek żeby wykopki Cię nie wyśmiały. Czy może jednak przeciętnemu polakowi się to nie należy tylko dla elyty?
Ale jaką #!$%@? głupotę? Rata ich kredytu nie przekracza 30% budżetu domowego


@rimyi: Człowieku, czy Ty przeczytałeś wpis tego małżeństwa? Oni mają niecałe 6000 zł na trzy osoby (wliczam tu 500+), nieco ponad 30 tys. wkładu własnego i bawią się w kredyty. To jest skrajna głupota. Kto ich będzie ratował, jeśli pan tatuś lub pani mamusia stracą pracę? A jeśli dziecko zachoruje? Albo pojawią się inne wydatki? Moje dochody to 2,5-krotność
@michatok: Przeczytałem. We wszystkich poradnikach finansowych piszą, że kredyt hipoteczny powinien nie przekraczać 30% dochodu gospodarstwa domowego. W komentarzu gdzieś wyżej wyliczyłem, że nawet po podwyżce nadal mają te poniżej 30%. Może ty mi odpowiesz, kwotowo, bo kolega OP nie umie odpowiadać na pytania. Ile według ciebie powinienem zarabiać, żeby pozwolić sobie na kredyt 1500zl?
myśle ze cię troszkę poniosło z ta Hiszpania ( ͡° ͜ʖ ͡°) to teraz odwracając sytuacje - ktoś traci prace wynajmując mieszkanie co wtedy? Landlord w swojej łaskawości pozwoli na mieszkanie przez jeszcze pol roku aż ktoś sobie znajdzie prace a w tym samym czasie pan landlord będzie ze swojej kieszeni opłacał ratke? A jednak biorąc kredyt masz ubezpieczenia (w niektórych bankach jest ono obowiązkowe i chroni przez
Może ty mi odpowiesz, kwotowo, bo kolega OP nie umie odpowiadać na pytania. Ile według ciebie powinienem zarabiać, żeby pozwolić sobie na kredyt 1500zl?


@rimyi: Nie ma obiektywnej odpowiedzi na takie pytanie. Mogę jedynie mówić za siebie. W moim wypadku przelicznik jest prosty. Jeśli kredyt do roku to do 15% miesięcznych dochodów. Jeśli powyżej roku do 10%. Czemu? Bo wiem, że eldorado w mojej branży może się skończyć, bo może mi