Wpis z mikrobloga

Filmy takie jak "Jak pokochałem gangstera" są szkodliwe społecznie, prove me wrong.

To całe romantyzowanie mafii w Polsce ostatnimi laty to jakaś plaga, zaczęło się od Masy a później od kanałów typu "Mafia PL" które wzbudziły wśród ludzi fetysz do tych troglodytów. Następnie z byłych gangusów którzy przeżyli zaczęto robić celebrytów, prowadzono z nimi wywiady itp. Minęło wystarczająco dużo lat, by widownia nie mogła już pamiętać o całej historii i jak faktycznie wyglądał przestępczy półświatek. Do ilu tragedii ludzkich doprowadzili ci ludzie, bogacąc się na nieszczęściu i tak mocno zbitych przez los Polaków.

Teraz tworzy im się swojego rodzaju filmy laurki, w których próbuje się z nich stworzyć Janosików i Robin Hoodów którzy chcieli dobrze, tylko ta cholerna policja xD. Obrzydliwy proceder mający na celu wybielenie całej tej historii. Co dalej? Ludzie marzący o powrocie "chłopaków z miasta" którzy zrobiliby porządek xD?

#mafia #jakpokochalamgangstera #netflix #lata90
Iskaryota - Filmy takie jak "Jak pokochałem gangstera" są szkodliwe społecznie, prove...

źródło: comment_16416507676mvrwqI0J4Pyn0eDyoXrue.jpg

Pobierz
  • 224
@Iskaryota: Nie powiem sam się w to wciągam, serio zaczyna się szanować takich ludzi, twardy charakter, nie boi się śmierci, łeb do interesów. Ale szczerze to złodziej i bandyta. Nie jeden stracił przez nich ciężko zarobione pieniądze, nie jeden dostał wpier*ol czy został zabity. Taki np. Misiek z Nadarzyna robi karierę w MMA ViP, jak dla mnie powinien spotkać się z pogardą ale jednak wzbudza szacunek i respekt ;/ Masa tak
@brednyk mi akurat bardzo nie siadła ta rola Fabjana. Ale to pewnie przez to że nie cierpię jego aktorstwa u papryka. Podobno Pan Chabior w tym grał ale chyba nie dotrwałem do jego epizodu.
dobrze, że nie oglądałeś Nacros. Pablo Escobar to świety człowiek był. Pieniądze ubogim rozdawał na ulicy, pracę dawał i w ogóle super gość.


@bezsensutenwykop: no wcale nie pokazywali jak wysadzil samolot pelen zwyklych ludzi by pozbyc sie jednej osoby, albo jak wybijal politykow XD
Filmy takie jak "Jak pokochałem gangstera" są szkodliwe społecznie, prove me wrong.


@Iskaryota: akurat ten film pokazuje Pruszków jednoznacznie jako barbarzyńców-psycholi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Iskaryota: wczoraj miałem nieprzyjemność picia whisky u znajomego z panem komendantem policji - jedna z szych awansowana dzięki pisowi i zachwalał strasznie ten film jaki nie jest super i w ogóle jaki to Nikoś był spoko gość (ʘʘ)

Później oczywiście, że z tą emeryturą po 15 latach to ściema, bo się dostaje tylko 40% ostatniej pensji wtedy, czyli dla większości jakieś 1600-1700 na rękę i to tragedia.
@bartush: Mną ta książka wstrząsnęła. Z jednej strony ciekawa, bo ukazująca jak wyglądały i jak działały gangi kokainowe w Miami a z drugiej straszna, bo jednak życie normalnego człowieka w Miami polegało na wiecznym strachu i obawie przed tymi zwyrodnialcami
@Iskaryota Ludzi fascynują takie osobistości, dopóki sami nie mają z nimi do czynienia. Zło zawsze jest medialne. Nie oszukujmy się te chłamy okołomafijne oglądają ludzie o zazwyczaj dość wąskich horyzontach intelektualnych, dla których taki Nikoś może być autorytetem bo miał kasę.

Czy ktoś zrobił film o Kotańskim, bo filmów o gangusach mamy pełno.