Wpis z mikrobloga

Filmy takie jak "Jak pokochałem gangstera" są szkodliwe społecznie, prove me wrong.

To całe romantyzowanie mafii w Polsce ostatnimi laty to jakaś plaga, zaczęło się od Masy a później od kanałów typu "Mafia PL" które wzbudziły wśród ludzi fetysz do tych troglodytów. Następnie z byłych gangusów którzy przeżyli zaczęto robić celebrytów, prowadzono z nimi wywiady itp. Minęło wystarczająco dużo lat, by widownia nie mogła już pamiętać o całej historii i jak faktycznie wyglądał przestępczy półświatek. Do ilu tragedii ludzkich doprowadzili ci ludzie, bogacąc się na nieszczęściu i tak mocno zbitych przez los Polaków.

Teraz tworzy im się swojego rodzaju filmy laurki, w których próbuje się z nich stworzyć Janosików i Robin Hoodów którzy chcieli dobrze, tylko ta cholerna policja xD. Obrzydliwy proceder mający na celu wybielenie całej tej historii. Co dalej? Ludzie marzący o powrocie "chłopaków z miasta" którzy zrobiliby porządek xD?

#mafia #jakpokochalamgangstera #netflix #lata90
Iskaryota - Filmy takie jak "Jak pokochałem gangstera" są szkodliwe społecznie, prove...

źródło: comment_16416507676mvrwqI0J4Pyn0eDyoXrue.jpg

Pobierz
  • 224
W naszym padole zaczęli od tego co przyczyniało się do upadku tamtejszych mafii, czyli od grubych rozbojów, narkotyków i haraczy. Chamstwo w czarnych podkoszulkach.


@Iskaryota: co ty pieprzysz? przecież to były podstawowe zyski mafii amerykańskich, niby na czym innym miałyby zarabiać mafie? najsilniejsza istniejąca obecnie mafia świata Ndrangheta zarabia ogromne pieniądze na kokainie, i też dokonuje zastraszeń, nie masz pojęcia o czym mówisz człowieku xd
@ruszka: Tak, zgadzam się. Tu bardziej chodzi o osoby, które w momencie gdy zaczynają współczuć zapominają trochę o tych złych cechach danej osoby. A są tacy, widać to chociaż po osobach, które tatuują sobie Escobara lub noszą koszulki z jego podobizną.

Nie, nie, absolutnie nie chodziło mi o to, że w Narcos wyłącznie wychwala się Escobara. Owszem, jest tam dużo momentów, gdzie pokazywany jest jako dobry człowiek, ale te sceny równoważą
@Iskaryota: ale bezsensowy post, nie widziałem tego filmu co ty w poście o nim mówisz ale w filmach nie chodzi tylko o to żeby tylko żeby zrobić podział na złych i na tych dobrych tylko próbować tworzyć niejednoznaczne postacie to nie jest laurka tylko dobre pisanie scenariusza
cóż, nadal nie uważam, że jeżeli "w Ameryce tak robio" to u nas też powinno się kręcić takie gnioty


@Iskaryota: czekaj, chcesz powiedzieć że film jest zły, bo przedstawia złego człowieka w nieco lepszej pozycji? Z tego co wiem oceniamy warsztat aktorski, scenariusz, historię a nie moralność bohaterów.

Nie rozumiem ludzi, którzy uważają że takie filmy nie powinny powstawać. Przecież taki Escobar może i był zły dla obcych, ale dla rodziny
Wytrzymałem do momentu stół z powyłamywanymi nogami i poszedłem spać i chciałem rozwód brać że musiałem to oglądać


@Fushnikov: ta scena była celowa, on udawał obłąkanego świra tylko po to żeby zamknęli go w psychiatryku. I była idealnie pokazana.
@Iskaryota: Jak miałem 18 lat i przeczytałem „Prawdziwego gangstera” lubimyczytac, to też się jarałem jaki super człowiek. Jednak jak przeczytałem to jeszcze raz, parę lat później, to aż mi wstyd było za swoją głupotę. Może niektórzy po prostu z tego nie wyrastają. Rozumiem, że można się tym interesować, ale gloryfikować i „tęsknić” za tymi czasami to trzeba być mhm.. no, niezbyt mądrym.
dokładnie. Tak samo jak filmy o seryjnych mordercach i pokazywanie ich jako wyjątkowo piękne umysły . Szkoda, że w filmach nie ma wywiadów z rodzinami których życie zostało zniszczone. A Pazura tfu, skończył się na killerze.


@Crisu: ależ logika. Nie może zagrać w dość przyzwoitym filmie, tylko dlatego że główny bohater jest wybielany i wykopek tak mówi xD
Pazura TOP, w ostatnich latach dostaje znowu dobre role jak w Żmijowisku czy
@tygrysoffshorowy: miałem wśród znajomych syna gangstera który "zniknął" i rodzina podejrzewa że nie żyje. Syn gangusa publicznie pluje na ojca, ale potem te same słowa od niego i od rodziny

- kilka hektarów ziemi pdo Warszawą po ojcu przepisane na dziadka
- dom matki po ojcu
- dom. W Warszawie który wynajmują i zarabiają na nim $$$ też po ojcu
- mieszkanie dwupokojowe w Warszawie po ojcu

Dodatkowo żona / wdowa
miałem dokładnie takie same przemyślenia, tworzy się filmy o gangusach, zlodziejach i innych kur..ach, nizinach spolecznych w taki sposób że te postacie wręcz wzbudzają sympatię wśród widzów zamiast promować na przykład naukowców, odkrywców lub wynalazców. Ale nieeee przecież gangsterka jest ciekawsza :/ tak samo szokuje mnie wyjątkowo szerokie zainteresowanie kobiet mordercami i ich historiami, nawet na wykopie są dwie takie landryny które z ogromnym zachwytem i pasją opisują historię zabójstw przez jakichś
oglądałem, równie żenująca laurka, zresztą Escobar już od dawna jest elementem popkultury, mimo, że jego wataha rozwaliła cały kraj. To chyba jakiś syndrom Sztokholmski.


@Iskaryota: To chyba oglądałeś bardzo nieuważnie, bo Escobar jest tam przedstawiony jako terrorysta (którym faktycznie był) i pokazano jego pełne oblicze - z jednej strony udawanie "dobrego wujka" sąsiedztwa i prostych ludzi, z drugiej wysadzanie samolotów pasażerskich i podkładanie bomb w centrach handlowych.
Laurka to tam jest