Wpis z mikrobloga

Filmy takie jak "Jak pokochałem gangstera" są szkodliwe społecznie, prove me wrong.

To całe romantyzowanie mafii w Polsce ostatnimi laty to jakaś plaga, zaczęło się od Masy a później od kanałów typu "Mafia PL" które wzbudziły wśród ludzi fetysz do tych troglodytów. Następnie z byłych gangusów którzy przeżyli zaczęto robić celebrytów, prowadzono z nimi wywiady itp. Minęło wystarczająco dużo lat, by widownia nie mogła już pamiętać o całej historii i jak faktycznie wyglądał przestępczy półświatek. Do ilu tragedii ludzkich doprowadzili ci ludzie, bogacąc się na nieszczęściu i tak mocno zbitych przez los Polaków.

Teraz tworzy im się swojego rodzaju filmy laurki, w których próbuje się z nich stworzyć Janosików i Robin Hoodów którzy chcieli dobrze, tylko ta cholerna policja xD. Obrzydliwy proceder mający na celu wybielenie całej tej historii. Co dalej? Ludzie marzący o powrocie "chłopaków z miasta" którzy zrobiliby porządek xD?

#mafia #jakpokochalamgangstera #netflix #lata90
Pobierz Iskaryota - Filmy takie jak "Jak pokochałem gangstera" są szkodliwe społecznie, prove...
źródło: comment_16416507676mvrwqI0J4Pyn0eDyoXrue.jpg
  • 224
Czyżby zachwyt takimi personami ? Chore gunwo


@mikkele92: Tak się składa, że jestem raczej na bieżąco z tematyką true crime i nie zauważam tam jakiegoś romantyzowania zbrodni, niezdrowego podniecania się osobą sprawcy czy szukania dla niego na siłę okoliczności łagodzących. Widzę za to bardzo dobrze opowiedziane historie, gdzie bardzo często samo przestępstwo jest jedynie tłem, na którym doskonale widać smutną codzienność, szczególnie w wydaniu polskim. W wielu historiach mamy przedstawioną np.
Ten romantyczny obraz już zbiera swoje żniwo, szczególnie w zakresie przestępczości gospodarczej. Obraz „słupa” jako pijanego menela, na którego zakładana jest firma i konto bankowe, nigdy nie był szczególnie prawdziwy. Tutaj powoli, dzięki takim filmom, raperom oraz kanałom na youtubie, gdzie mamy wyzwania typu „rzuć piłką do kosza i zgarnij 10k”, coraz cenniejsi zaczynają być młodzi ludzie. Młoda osoba, która widzi w internecie jak jutuberzy łatwo i szybko zarabiają duże pieniądze na
@Iskaryota: porównujac Nikosia z tego zdjecia do tego z filmu to coraz bardziej sie utwierdzam w tym, że ten film byłby lepszy jakby był o jakimś nieznanym gangusie. Wg mnie zrobili z Nikosia człowieka walczacego ze złem, rodzinnego wspaniałego człowieka. Wycieli wszystko co w jego historii było złe. Rownież uważam, że przez to głowny bohater został wykastrowany a cała jego "legenda" spłycona.
@Iskaryota: MafiaPL w odcinku o Pruszkowie mówił wprost że to były chamy mocne jak trzeba było wyłudzać i bić słabych. Jedyne w czym byli dobrzy to chlanie przy fontannie. Jak zaczęło się kotłować to uciekali po całym kraju. A film tak. Szkodliwy, zrobił z Nikosia bohatera
W Ameryce to samo się robiło.kiedys z seryjnymi zabójcami ¯_(ツ)_/¯ jak dla mnie to nie ma.w tym nic złego chyba każdy ma swój rozum a ogladamy to dla rozrywki i jest to też kawałek historii który może czegos nauczyc
@ViceCity: @bezsensutenwykop: @BedeBorodJakMojTato: @ThirtyDoorKey: @zaklad_weterynarii_spolecznej: @Norman_Prajs: @rzuf22: @ghost18: @sztywnygosc: @CloudNeine: @MArcinnn96: @ChamskoCytuje: @Gerard_z_Libii: @Aryo: @tygrysoffshorowy: @MArcinnn96: Gangsterskie filmy najlepiej się sprzedają na naszym podwórku. Chyba po nogach depczą im tylko komedie romantyczne dla polek.
Produkt '' sprzedać marzenie'' 90 % widzów jest oczarowana dzisiejszymi gangsterami, sprzedaż tych filmów to najlepsze potwierdzenie mojej tezy. Gangster - najlepszy
Pobierz Mescuda - @ViceCity: @bezsensutenwykop: @BedeBorodJakMojTato: @ThirtyDoorKey: @zaklad...
źródło: comment_1641689608h2667fWkxUhOWrQ2ysFayt.jpg
dobrze, że nie oglądałeś Nacros. Pablo Escobar to świety człowiek był. Pieniądze ubogim rozdawał na ulicy, pracę dawał i w ogóle super gość.


@bezsensutenwykop: piszesz głupoty a 80 innych dzbanów plusuje. przecież w "Narcosach" był przedstawiony jako wyprany z uczuć socjopata co idzie po trupach do celu, a nie żaden święty człowiek. co bardziej ogarnięci mafiozi nawet w Polsce z premedytacją robią czasem dobre rzeczy na pokaz typu jakiś przelew na
ludzie niby takich ludzi nie lubią ale w gruncie rzeczy to się nimi fascynują, podziwiają.


@RitmoXL: No nie wiem, to że nie lubię to prawda ale temat gangsterstwa jest też tak przeraźliwie nudny że gdyby nie ci nakręceni to słyszałbym pewnie o nich w podobnej ilości jak o husarzach - w ramach ciekawostki historycznej i nie więcej.