Wpis z mikrobloga

@Lemon_cheese sam pijesz alkohol? Czym się różni cpanie od picia? Zapewne masz w głowie obraz ćpuna degenerata który zawala całe życie ale tak samo działa alkoholizm. Porównaj imprezowe używanie alko do imprezowego używania narkotyków. Lub do spędzenia wieczorów z tymi z tym. Do ćpania parę razy w roku do picia parę razy w roku.
@tylkostrimi: j.w.

Post odnosił się do "narkotyków" ich potocznego jak rozumiem znaczenia. Trawka się zalicza. Ty mówisz o substancjach psychoaktywnych.


@TantnisKrzyzowiaczek:

Taka kategoryzacja nie ma sensu. Alkohol jest narkotykiem, w dodatku, jeśli dzielić narkotyki na twarde i miękkie to alkohol zaliczylibyśmy do twardych.

Nie jest narkotykiem jedynie przez społeczną akceptację. Technicznie rzecz biorąc nie znajdziesz argumentu na nieklasyfikowanie alkoholu jako narkotyk.
@TantnisKrzyzowiaczek:

Nie zmienia to faktu, że pijąc alkohol bierzesz narkotyki. Nie próbuję cię przekonać, że to jest złe ani, że masz również próbować inne narkotyki.

Próbuję jedynie cię przekonać, co do tego, że wcale nie jesteś "czysty" od narkotyków. Bierzesz po prostu tylko jeden z nich, co do którego istnieje społeczna akceptacja, więc nikt cię nie nazwie ćpunem.

Jeśli natomiast gardzisz ćpunami, a nie odczuwasz tego samego w stosunku do pijących,
@tylkostrimi: jestem różowa!

Nie zmienia to faktu, że pijąc alkohol bierzesz narkotyki.


Nie, ktoś, kto pije alkohol przyjmuje substancję psychoaktywną. To ty rozszerzasz rozumienie tego pojęcia. Obecnie sytuacja jest taka, że nie jest to traktowane jako narkotyk.

A o ćpunach i pogardzie to już spuszczę zasłonę milczenia...
@TantnisKrzyzowiaczek:

jestem różowa!


Ups. Przepraszam

Nie, ktoś, kto pije alkohol przyjmuje substancję psychoaktywną. To ty rozszerzasz rozumienie tego pojęcia.


Tu masz rację, wchodzimy w dyskusję na temat pojęć, którą można ciągnąć w nieskończoność. W mowie potocznej rzeczywiście tak jest - alkohol nie jest narkotykiem, ale języku technicznym już jest. Zobacz np: https://www.wikiwand.com/en/Alcohol_(drug)

Co ciekawe, jeśli chodzi o szkodliwość to jest w czołówce, zaraz obok heroiny czy kokainy. Do czynników determinujących pozycję
t.....i - @TantnisKrzyzowiaczek: 

 jestem różowa!

Ups. Przepraszam

 Nie, ktoś,...

źródło: comment_16416356008jtb2cisaGoUebpXfWFHfD.jpg

Pobierz
@Szarobury_drut_kolczasty: gdy jesteś uzależniony od zioła, twój świat zmniejsza. jedyne punkty na mapie to dom, praca, typ co sprzedaje temat. dodatkowo robisz wszystko po najmniejszej linii oporu co po dłuższym czasie ( ja codziennie pale od 5 lat) wpływa na wszystkie aspekty życia tj. zaniedbujesz znajomosci, prace, codzienne palenie odbija sie na finansach, nie rozwijasz się w żaden sposób bo Ci się nie chce, wszystkie problemy odsuwasz na później. każdy dzień