Wpis z mikrobloga

@maciejowy: To nie za brak maseczki, lecz za nieuiszczenie kary pieniężnej i chyba jednoczesne sąd uznał że albo jesteś tak goły że nie ma Ci z czego ściągnąć, albo uznał że o tak małą kwotą niema co zawracać głowy komornikowi.

Poza tym i tak poszedł Ci na rękę bo powinieneś dostać 25 dni aresztu, ale widać zastosowany został przepis o nadzwyczajnym złagodzeniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciejowy: ja słyszałem, że podobno w Polsce nie można trafić do więzienia za długi ( ͡° ʖ̯ ͡°) (*nie dotyczy alimenciarzy)
A dlaczego nie ściągnął komornik z wypłaty, albo z konta?


@7160: @maniac777: Grzywny właśnie chyba komornik nie ściąga z konta. Miałem kiedyś nałożoną grzywnę za zbyt późne złożenie PITa i też nie blokowali mi kont tylko zamienili na roboty publiczne a później na karę aresztu. Nie było mnie wtedy w kraju więc nawet nie wiedziałem, że coś takiego się wobec mnie dzieje. Gdyby zablokowali konto to bym się zainteresował (
@maciejowy: to nie jest za mandat, jesli nie oplacasz mandatu to normalnie wlatuje komornik, jesli nie ma z czego sciagnac to sie nic dalej zbytnio nie dzieje,

To jest za nieoplacona sadowa grzywne, czyli facio poszedl do sadu a sad i tak przyklepal, ze winny ale nie oplacil.

Rada: mozna napisac wniosek do sadu o rozlozenie na raty lub zamiane na prace spoleczne (zazwyczaj sie przychylaja)
@maniac777 jakie 25 dni aresztu? Przecież sąd musiał ustawić stawkę dzienna na jakimś minimalnym poziomie żeby na maxa komuś dowalić, równie dobrze mogło być 4 dni. A tak wgle to grzywny nie zamienia się na ograniczenie wolności w pierwszej kolejności?
@maniac777 Wut? Grzywna za Wykroczenia jest wydawana kwotowo a nie w stawkach dziennych, ale zamiana jest już w stawkach dziennych, od 20 do 150 zł za jedną stawkę. Czyli może był bezrobotny, ale i tak najpierw musiano próbować zamienić karę na ograniczenie wolności. Ale nie wiem dlaczego piszesz ze sąd i tak mu się przychylił, bo minimalnie można mu dać 4 dni a maksymalnie 25,także dostał prawie max. No ale wykopki i
@maniac777: dupa prawda. Nigdy w życiu mandatu nie zapłaciłem i nawet za 50 zł komornik ściąga z konta. A teraz mam inny sposób na mandaty. Dostaję 500zl mandatu i ustawiam przelew zdefiniowany, 100 przelewów po 5zl. I ogólnie to #!$%@? mogą wtedy zrobić bo spłacam.