Wpis z mikrobloga

@StdPtr: @Melancholijny_Czlek: Ludzie źle zrozumieli pojęcie "Ciężka praca popłaca" i traktują to jako zachętę do #!$%@? na taśmie czy innym magazynie u janusza, bo myślą, że praca to oznacza tylko etat.

Tu taka definicja z wikipedii

Praca – miara wysiłku włożonego przez człowieka w wytworzenie danego dobra; świadoma czynność polegająca na wkładanym wysiłku (działalność lub oddziaływanie) człowieka w celu osiągnięcia założonego przez niego celu; czynności umysłowe i fizyczne podejmowane dla
@StdPtr: Ale ciężka praca naprawdę popłaca. Dobry pracownik zarobi więcej od leniwego, jeśli nie u jednego pracodawcy to u innego. Tak samo jak pracowity mechanik zarobi więcej od takiego co pół dnia wymienia olej, albo programista, który pracuje 7h dziennie zarobi więcej od takiego co ma takie same umiejętności, ale pół dnia siedzi na telefonie.
Z jakiegoś powodu niektórzy ubzdurali sobie, że jak nie masz szans zostać miliarderem to cały system
bajki o tym że ciężka praca popłaca w kapitalizmie


@StdPtr: popłaca, ale trzeba mieć sporo oleju w głowie a nie tylko zapieprzac ponad normę co na nikim wrażenia nie robi

obok tych że komunizm działa


@StdPtr: o tym nigdy się nie przekonamy ponieważ już w swoich założeniach jest sprzeczny z ludzką naturą i niezależnie ile razy by próbowano to nie uda się go wprowadzić a każda kolejna próba będzie kończyła
@Shuwaks:

Dobry pracownik zarobi więcej od leniwego, jeśli nie u jednego pracodawcy to u innego.

Tak samo jak pracowity mechanik zarobi więcej od takiego co pół dnia wymienia olej, albo programista, który pracuje 7h dziennie zarobi więcej od takiego co ma takie same umiejętności, ale pół dnia siedzi na telefonie.


teoretyk rynku pracy z 3 letnim stażem w technikum