Wpis z mikrobloga

@Antybuka no widzisz a ja dostałem umowę dopiero jak założyłem konto w mbanku i czytałem ją przy pracowniku. Mam ją ze sobą i mogę nie uruchomić kredytu więc teoretycznie mogę doczytać i zrezygnować.
@Antybuka ja dostałem wzór umowy, przeczytałem, ale ciężko to wszystko ogarnąć, jak ktoś w tym nie siedzi. Umowa prawie jak ustawa, tak jest napisana, że czasami nie wiadomo o co chodzi. No więc tam gdzie masz wątpliwości, zaznaczasz i pytasz doradcę, ale doradca może tak ci coś wylozyc, żeby cię przekonać do podpisania umowy, a nie oszukujmy się, bajeruja wszyscy, więc to nie jest takie proste, jak się mirkom wydaje.
@elon_w_zbozu: to było u ruskich, w jakiś przedziwny sposób podpisywał jako pierwszy, umowę dostał pocztą. Pozmieniał ją, dodał jakieś kuriozalne zapisy niekorzystne dla banku. Bank podpisał. Jak się zorientowali to podali typa do sądu i co ciekawe, sowiecki sąd całkowicie stanął po stronie klienta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antybuka: ja wziąłem i nie czytałem tych kilkunastu stron umowy małym druczkiem, zapoznałem się tylko z ogólnymi warunkami. Uznałem że nie ma sensu abym czytał taką umowę, skoro nie mam o tym pojęcia, a za jej przygotowanie był odpowiedzialny cały dział ludzi z wykształceniem. Za jej weryfikację był odpowiedzialny cały dział ludzi z wykształceniem z KNF.
@Antybuka Ale kto miałby czytać umowę cała dokładnie przy podpisaniu? Przecież umowę dostaje się wcześniej, w domu analizuje na spokojnie a przy podpisaniu porównuję kluczowe zapisy
@little_muffin: Pewnie ze można. Dostałem do domu choć w banku uznali to za fanaberie, a jak przyszliśmy na podpisanie to się dziwiła, że będę to czytał bo przecież czytałem w domu, a to jest to samo :D była bardzo niezadowolona. Ostatnio w ING protestowała jak chciałem parafować wszystkie strony. Bo wie Pan tu jest taki QR kod i on oznacza ze dokument jest oryginalny xD
No dobrze, Ci co tak czytaja swietnie umowy. I tak swoja przeczytalem ze zrozumieniem. Ale prosze mi powiedziec na czym polega dokladnie wskaznik wibor, gdzie to znajde? Jak jest wyliczany? Co to znaczy kaskadowosc danych i jak jest obliczana? Jakie sa historyczne wyliczenia z tej kaskady danych?
Jakim wzorem posluguja sie panelisci przy ocenie eksperckiej na jakim poziomie powinien byc Wibor danego dnia, gdy w kaskadzie danych nie ma lub jest za