Wpis z mikrobloga

Życie pisze najlepsze scenariusze. Przyszliśmy z żoną do indyjskiej restauracji (Chiny, wyspa Hainan, miasto Sanya). A ta się pyta czy maja coś z wołowiną. Kelner mówi że oni nie jedzą wołowiny, na to moja żona, cytuje:

Ahh yes I forgot that you guys worship…. Yyyy how you call beef when it’s still alive? Ah yes! Cow!

Nawet nie staram się jej tłumaczyć jaka gafę teraz jebla bo i tak nie zrozumie i zacznie się gadka o tym jak można czcić krowę. Hindus tez niezbyt zdziwiony bo wie ze w Chinach jego krowie mambojambo może sie spotkać jedynie ze śmiechem i pogardą.
#tosachiny #ateizm #chiny
Pobierz
źródło: comment_1640070707Xn32CFnJ1pebPrqZlmd3uu.jpg
  • 171
Czy Chińczycy obchodzą w jakis sposób Święta? Mają jakis swój ekwiwalent? Współpracuje z wieloma chińskimi firmami i nigdy nie wiem czego im życzyć kiedy wysyłają mi maila z życzeniami swiątecznymi.


@smutnebartosze: Chińczycy obchodzą chiński nowy rok który jest najważniejszym świętem. Jeśli współpracujesz z Chinami to wiesz ze od połowy stycznia są praktycznie niedostępni przez prawie miesiąc. Jeśli chcesz sie odwdzieczyc to złóż im życzenia na chiński nowy rok ale to jakoś