Wpis z mikrobloga

Mam dosyć moich rodziców... ()()()()()
Nie chcę o nic ich oskarżać, ale moi rodzice są wyjątkowo toksyczni, zwłaszcza mój ojciec. Moja matka też ma swoje odchyły.
Zacznę od tego, że potrafią mnie karcić za byle jakie słowa, które powiem m.in. ciągnięciem za włosy czy odłączeniem dostępu do Internetu. Mój stary mi prawie do połowy wyrwał, dlatego często obcinam się na chłopaka, choć stara potrafi mi robić o to awantury. Nie mówiąc o tym, że dostawałam też w ryj od nich czasami. Oczywiście, często na mnie krzyczą, gdy coś im się nie spodoba, co powiem. De facto to moi rodzice rządzą u mnie w domu, nawet jak w wieku 21 lat poszłam na studia. Częste wyzwiska od najgorszych dziwek, szmat się pojawiają, gdy coś po ich myśli nie pójdzie.
Oczywiście zdarzało im się często izolować mnie np. nie pozwalali mi jeszcze przed pandemią chodzić na koncerty czy jam session.
Mój ojciec w ogóle ma poglądy PiSowskie, a mama panikuje odnośnie szczepień (choć zgadzam się, że paszporty szczepionkowe są niesprawiedliwe i dyskryminujące),
Dziękuję im w sumie, że dzięki nim poszłam na studia oraz za wychowanie mnie w pełnej rodzinie, ale za mało miłości w swym życiu otrzymałam i to nie pasta...

#zalesie #gorzkiezale #przegryw #neuropa #4konserwy #psychologia #koronawirus #polska #rodzice #mirabelkopomusz #depresja ##!$%@? #rozowepaski
  • 35
@blablaelotrzydwazero: o ile sam mam poglądy konserwatywne i generalnie w jakiś tam sposób cenię wychowanie w pełnej rodzinie, o tyle uważam, że Twoi rodzice nie zdali egzaminu i masz pełne prawo odejść na swoje.

dużo smutniejsze jest to, że pewnie to nie od niedawna tak się zachowują i zapewne czekać Cię będzie sporo pracy wewnętrznej nad zachowaniami, które dopiero zaczniesz w sobie odkrywać. tacy rodzice sprawiają, że uczymy się zaprzeczać sobie
@blablaelotrzydwazero: chyba sama tego nie ogarniesz. Przecież jak ktoś cię źle traktuje, to nie ma rodzic, brat, chłopak/dziewczyna, przyjaciel czy najgorszy wróg. Ktoś nie chce się zmienić to urywasz kontakt i tyle (łatwo mówić).

oraz za wychowanie mnie w pełnej rodzinie, ale za mało miłości w swym życiu otrzymałam i to nie pasta...


@blablaelotrzydwazero: jak toksyczna rodzina, to mogli wcale nie zakładać tej pełnej rodziny. Nikt im nie kazał, a