Wpis z mikrobloga

niestety ucierpi na tym część rodzin dla których ta pomoc była rzeczywiście przydatna


@leon121: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Typie, możesz nam wyjaśnić jakim cudem w 2021 roku w Polsce jakakolwiek rodzina może klepać biedę? Benefitów jest tyle (w tym 500+ na dziecko) ze można wyżyć spokojnie. Praca w PL jest. Te wszystkie „biedne” i „potrzebujące” rodziny to są go najwyżej biedne umysłowo. Nie ma przy minimalnej chęci bycia biedakiem w Polsce. To jest wszystko
Poziom rozszczeniowosci i januszerki w tegorocznej edycji #szlachetnapaczka #!$%@? poza skale ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MizoginLu: Czyli jak co roku. Wchodzisz przypadkiem do łazienki a tam w wannie cała elektronika żeby w pokojach nie było widać. Jak się w życiu pomaga ludziom to się zmienia spojrzenie na nich o 180 stopni bo to nie jest jak w bajce że zły bogacz i dobry biedak tylko najczęściej roszczeniowy
@MizoginLu: Dlatego odznaczyłem od razu rodziny wielodzietne, zostawiłem niepełnosprawność i samotność na starość i wybraliśmy starszego Pana 72 lata który ma 520 zł emerytury(!), potrzebuje produkty do sprzątania, jedzenie, ciepła kurtkę na zimę i książki przygodowe/podróżnicze. Jeżeli ktoś chciałby dosłać książki to zapraszam do wysyłki paczkomatem: 5O98O7O21 dzkmichal(at)gmail.com GDA13A
@Janusz_z_Rivii: Typie , 500 + nie jest lekarstwem na biedę. Wystarczy że dziecko jest niepełnosprawne i przez to rodzic nie jest w stanie podjąć normalnej pracy, a często się jest tak że jest tylko jeden rodzic. Masz również osoby starsze które z niską emeryturą nie są w stanie się utrzymać. W tedy taka doraźna pomoc w postaci zakupu odzieży czy opału jest w stanie dużo pomóc.O takich osobach pisałem. To że
@MizoginLu: Najlepsze są laski z HR, które się fleksują udziałem „pomocą” i robią jakieś listy, kto jak może pomóc xD

Sto razy bardziej wolę pomóc w sensownej zbiórce na operację na siepomaga, itd, a nie leniwym madkom.

Nie zamierzam wspierać akcji propagującej robienie sobie dzieci bez pomyślunku, bo „bozia dała”, itd. Trzeba sobie samemu radzić. Jak nie ma pracy i warunków, to się nie bawić w dom, tylko zapracować. Normalni ludzie
@MizoginLu: każdy kto pomaga jest frajerem. Rozumiem pomóc dzieciom czy osobom poważnie chorym. Ale dorosłym ludziom pomagać? Zamiast szlachetnej paczki powinna być "szlachetna praca". Oni się zgłaszają, że pomogą w jakiś drobnych pracach w zamian za pieniądze albo jedzenie. Okres świateczny, ludzie mają dużo obowiązków domowych, dlaczego nikt się nie zgłosi? Pomogę odśnieżać podjazd w zamian za zabawki dla dzieci? Pomogę porąbać drzewo w zamian za jedzenie? Zawsze się #!$%@? jak
obchodzi bo mam jeszcze te resztki empatii, i widzac ze ktos ewidentnie żeruje na akcji charytatywnej i chce sobie wymienic okna za frajer to #!$%@? mnie bierze.


@MizoginLu: i dobrze mówisz. Są ludzie w różnych sytuacjach. Byłem w życiu raz w skrajnie podbramkowej sytuacji i przypadkowa osoba chciała mi dać stówę, ale wziąłem 20zł, wiedząc, że to minimum, którego na tamten moment potrzebuję, a kac moralny i tak ciągnie się do