Wpis z mikrobloga

Tak jak co roku przypominam Wam zebyscie pojutrze kupili chociaz jeden znicz wiecej i zapalili go na jakims opuszczonym grobie. Nie musicie byc osobami wierzacymi, ale moze ktos kto tam lezy wie co dzieje sie na jego grobie i moze bedzie mu milo, ze chociaz Wy zapaliliscie znicz.

W tym roku utworzylem nawet znalezisko, aby zachecic do akcji jak najwiecej osob.
https://www.wykop.pl/link/6340561/zapal-znicz-na-opuszczonym-grobie/

#coolstory #protip #wszystkichswietych #ciekawostki #dziendobry #truestory #przemyslenia #swieta
  • 174
@Re-volt: jak ja bym zmarł to bym nie chciał żeby ludzie taki szajs mi kupowali tylko wolałbym żeby te pieniądze wpłacili na jakąś firmę co sprząta świat np ocean cleanup ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AdelbertPeel: oczywiście, chodzi o modlitwę za duszę zmarłych a nie zapalanie świeczek. No ale cieżko wytłumaczyć to nawet osobom wierzącym. Sama jestem wierząca jak i cała moja rodzina, ale nikt nie kuma, że chodzi przecież o modlitwę ¯_(ツ)_/¯
@Re-volt: Nie wierzę w takie bujdy + śmiecenie niepotrzebne.

Jak ktoś jest wierzący to może się przejść na taki grób, posprzątać go trochę i się modlić a nie stawiać znicze. Za taki wpis miałbyś mój wpis, a tak to się bujaj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Re-volt: weź sie przejdź po cmentarzach tydzień po wszystkich świętych, a nie jak większość tylko raz na rok. Zobaczysz tony plastikowych kwiatków, zniczy i innego badziewia w stertach koło kontenerów. Już nie mówiąc o tym, że jak ktoś mieszka blisko cmenatrza to nie może przez parę dni otworzyć okna przez smród topionego plastiku.

Ten cały syf nie ma żadnego znaczenia dla zmarłych, można o nich pamiętać bez kupowania niepotrzebnych śmieci. Już
@PurpleHaze:

To na ki #!$%@? jeden z drugim sie w tym temacie wypowiadasz, skoro to ciebie nie dotyczy?


Mylisz się dotyczy, bo jest umieszczone na "forum publicznym" i napisane tonem wręcz rozkazującym. Jeśli ktoś ma prawo nakazywać mi kupno zniczy i zapalania ich na grobach, to ja mam prawo napisać dlaczego tego nie zrobię. Czego nie rozumiesz? Masz jakiś problem z wolnością słowa?
Tak jak co roku przypominam Wam zebyscie pojutrze kupili chociaz jeden znicz wiecej i zapalili go na jakims opuszczonym grobie.


@Re-volt: po co? po jaką cholerę generować odpady?
eko ideologia sprawiła że ludzie w Europie myślą,że jakiś znicz czy słomka zabije naszą planetę xD


@Re-volt: a dobra, to wiele tłumaczy xD

PS. wystarczy posprzątać, nie trzeba chińskiego plastiku
PS2. można iść na cmentarz w inny dzień i dbać o groby na bieżąco - nie sprawdzają tego
Argumeny ekologiczny można użyć do każdej z naszych działalności, aby ich zaprzestać, nie oddychać, nie istniec. Jeden maly znicz na grobie raz w roku nie jest problemem ekologicznym


@MexFan: powiedziało MILIONY Polaków, kupujący po PRZYNAJMNIEJ jednym zniczu i innym plastikowym badziewiu na CONAJMNIEJ parę grobów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Re-volt: czytam te komentarze i brak mi słów. Nie wiem czy to kwestia że są młodzi i głupi czy może sami chcą żeby o nich zapomniano jak już umrą.