Wpis z mikrobloga

Tak jak co roku przypominam Wam zebyscie pojutrze kupili chociaz jeden znicz wiecej i zapalili go na jakims opuszczonym grobie. Nie musicie byc osobami wierzacymi, ale moze ktos kto tam lezy wie co dzieje sie na jego grobie i moze bedzie mu milo, ze chociaz Wy zapaliliscie znicz.

W tym roku utworzylem nawet znalezisko, aby zachecic do akcji jak najwiecej osob.
https://www.wykop.pl/link/6340561/zapal-znicz-na-opuszczonym-grobie/

#coolstory #protip #wszystkichswietych #ciekawostki #dziendobry #truestory #przemyslenia #swieta
  • 174
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Re-volt: Jeżeli widzisz stary zaniedbany grób z datą śmierci +20 lat to znaczy że osoba w nim leżąca ma duże szczęście - ona albo jej rodzina była na tyle bogata by wykupić grób na zawsze.
Prawdziwie zapomniani są ci, których zwłoki zostały po 20 latach wykopane i na ich miejscu położeni nowi. Nie mają grobu, tabliczki, znikają z kart historii bez ludzi którzy by o nich dbali. Stąd palenie zniczy
  • Odpowiedz
Mylisz się dotyczy, bo jest umieszczone na "forum publicznym" i napisane tonem wręcz rozkazującym. Jeśli ktoś ma prawo nakazywać mi kupno zniczy i zapalania ich na grobach, to ja mam prawo napisać dlaczego tego nie zrobię. Czego nie rozumiesz? Masz jakiś problem z wolnością słowa?


@Gazobeton: "przypominam wam" "aby zachecic" no faktycznie ton rozkazujacy, nie ma to tamto. Juz pomijajac to, ze w jaki sposob ktokolwiek mialby cie zmusic, do
  • Odpowiedz
Nie musicie byc osobami wierzacymi, ale moze ktos kto tam lezy wie co dzieje sie na jego grobie i moze bedzie mu milo, ze chociaz Wy zapaliliscie znicz.


To prawda, dodam tylko, że w bajce Disneya: "COCO" mówią, że jeszcze trzeba postawić zdjęcie przy zniczu bo inaczej umarły umrze drugi raz.
  • Odpowiedz
Pusty gest też to nie jest bo jest to podtrzymywanie pamięci o tych o których ktoś zapomniał.


@MexFan Może po prostu inaczej rozumiemy pamięć o człowieku. Jeśli na grobie znicz zapala ktoś kto zmarłego w jakimś stopniu znał, robi to jako wyraz tego, że tego - kiedyś żywego - człowieka rzeczywiście wspomina, pamięta. Znicz jest jedynie symbolem tego, że pamięć o tym człowieku nadal jest "żywa" w tej osobie.
Jeśli natomiast
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Re-volt: no chyba cię #!$%@?ło. Daj #!$%@? bułkę bezdomnemu albo krew oddaj to się komuś zrobi miło, a nie #!$%@? o zadowalniu nieboszczyków
  • Odpowiedz
Mozna zignorowac wpis skoro on ciebie nie dotyczy i miec #!$%@?, ale po co lepiej sobie pouzywac ¯_(ツ)_/¯


@PurpleHaze: Dlaczego nie zignorowałeś komentarzy o śmieceniu i plastiku skoro i tak pójdziesz i zostawisz znicze tu i tam?
  • Odpowiedz
@little_muffin: O widzę też oglądałaś reportaż o ilości odpadów z cmentarzy :)

Ja od lat uważam że plastikowe kwiaty to symbol tandety tak samo jak plastikowe znicze. Ale rodzinka dalej swoje. Teraz mam dodatkowy argument, można powiedzieć że śmiecą.
  • Odpowiedz
@lort: bo uwazam, ze to o czym pisze op to fajny gest, czy tez ciekawa akcja (jak zwal tak zwal) i nie zasluguje na potepienie w czambul.

Natomiast czesc wypowiedzi krytycznych, jak najbardziej, co tez uczynilem.
  • Odpowiedz