Wpis z mikrobloga

Tak jak co roku przypominam Wam zebyscie pojutrze kupili chociaz jeden znicz wiecej i zapalili go na jakims opuszczonym grobie. Nie musicie byc osobami wierzacymi, ale moze ktos kto tam lezy wie co dzieje sie na jego grobie i moze bedzie mu milo, ze chociaz Wy zapaliliscie znicz.

W tym roku utworzylem nawet znalezisko, aby zachecic do akcji jak najwiecej osob.
https://www.wykop.pl/link/6340561/zapal-znicz-na-opuszczonym-grobie/

#coolstory #protip #wszystkichswietych #ciekawostki #dziendobry #truestory #przemyslenia #swieta
  • 174
  • Odpowiedz
@queuele: no tak, bo jak Indie czegoś nie robią to znaczy, że ja, jako jednostka też nie muszę ;) super argument. Produkujemy masę śmieci, liczę, że kiedyś doczekamy się czasów, że wszystkie opakowania będą eko. Już powstają pierwsze sklepy, gdzie można kupować produkty na wagę, do wielorazowych słoików. Kiedyś dało się wozić mleko w butelkach - za prl. Teraz musi być w kartonie, tony kartonów co roku.

Nie obchodzi mnie
  • Odpowiedz
@Re-volt: akcja równie głupia jak puszczanie tych lampionów przy różnych okazjach. jedyne co z niej wynika to tworzenie kolejnych śmieci.

weź zajmij się czymś pożytecznym zamiast wymyślać takie pierdoły.
  • Odpowiedz
@Re-volt: Ciekawa inicjatywa. Co do zarzutów ekologicznych to jest to gruba przesada. Znicze symbolizują w naszej kulturze, tak samo jak nagrobek pamięć o zmarłych. Argumeny ekologiczny można użyć do każdej z naszych działalności, aby ich zaprzestać, nie oddychać, nie istniec. Jeden maly znicz na grobie raz w roku nie jest problemem ekologicznym a dbalosc o planete nie jest celem nadrzędnym wobec każdej działalności człowieka. Trzeba nauczyć sie żyć razem z
  • Odpowiedz
To na ki #!$%@? jeden z drugim sie w tym temacie wypowiadasz, skoro to ciebie nie dotyczy? Nie chcesz smiecic nie smiec, nie chcesz palic nie pal, nie chodzisz to nie idz, w dupie masz opuszczone goby twoja wola.

Ale nawyrazniej ten wpis/znaleizsko nie jest dla ciebie i tyle.


@PurpleHaze: Ale w pewien sposób ich to dotyczy, jak wszystko. Są przeciwko zbędnej produkcji - w ich mniemaniu - śmieci, więc
  • Odpowiedz
Kupujcie znicz, zapalajcie, produkujcie kolejne śmieci, bo przecież pamięć o zmarłych można upamiętnić wyłącznie za pomocą plastiku i zapalniczki!


@little_muffin: Ja po każdym takim świecie gdzie ludzie chodzą na groby jestem przerażony tym ile śmieci produkuje każdy cmentarz - stoją kontereny a w nich znicze, mnóstwo pustych wkładów i sztuczne kwiaty.... I nic z tego nie można przetworzyć
  • Odpowiedz
Nie musicie byc osobami wierzacymi, ale moze ktos kto tam lezy wie co dzieje sie na jego grobie i moze bedzie mu milo,


@Re-volt:

1. Bądź niewierzący
2. Kupuj znicze
  • Odpowiedz
Znicze symbolizują w naszej kulturze, tak samo jak nagrobek pamięć o zmarłych.


@MexFan: @Re-volt: Więc stawianie zniczy na opuszczonych grobach nie ma za bardzo sensu, bo wypacza tę symbolikę. Postawienie znicza na losowym grobie nie sprawia, że rzeczywiście pamiętamy zmarłego człowieka, bo przecież nigdy go nie znaliśmy. Jest to więc pusty gest, za którym nie kryje się to co powinien symbolizować. Jedynie koi nasz strach przed własną śmiercią
  • Odpowiedz
@Re-volt: A ja polecam nie kupować tego szajsu, bo dla zmarłego nie ma to żadnego znaczenia, a produkuje się masę śmieci, które mają wpływ na osoby żyjące.
  • Odpowiedz
@mezosomy: Nie wypacza. Pamięć o zmarłych nie dotyczy tylko czlonkow rodziny ale też ludzi w jakis sposob nam obcych. Pusty gest też to nie jest bo jest to podtrzymywanie pamięci o tych o których ktoś zapomniał. Niereligijnie również kwestia pamięci o kimś po śmierci jest istotna. A moze ktos nie mial sily posprzątać, może ktoś jest ciężko chory. W ten sposób też przekazujemy solidarność społeczną a nie myślenie tylko o
  • Odpowiedz