Wpis z mikrobloga

Tak jak co roku przypominam Wam zebyscie pojutrze kupili chociaz jeden znicz wiecej i zapalili go na jakims opuszczonym grobie. Nie musicie byc osobami wierzacymi, ale moze ktos kto tam lezy wie co dzieje sie na jego grobie i moze bedzie mu milo, ze chociaz Wy zapaliliscie znicz.

W tym roku utworzylem nawet znalezisko, aby zachecic do akcji jak najwiecej osob.
https://www.wykop.pl/link/6340561/zapal-znicz-na-opuszczonym-grobie/

#coolstory #protip #wszystkichswietych #ciekawostki #dziendobry #truestory #przemyslenia #swieta
  • 174
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Re-volt: Nie lubię chodzić na cmentarze, robię to rzadko i wolę inne dni niż 1 listopada. Mojej mamie na tym bardzo zależało i przed śmiercią mówiła, że chciałaby, żeby ktoś dbal o jej grób, zapalał znicze, tak jak ona dbała o groby bliskich. I chociaż nie żyje i teraz to jej obojętne i tak zapalam znicze chociaż z 3-4 razy w roku i dbam o ten grób.
  • Odpowiedz
@little_muffin: W sumie racja, to musi być świeża tradycja.

Tak czy inaczej uważam że jak chcesz pokazać że pamiętasz to weź kup żywe kwiaty. Albo już najlepiej kup i sama ususz.
  • Odpowiedz
@Re-volt: XD, ja nie obchodzę tego dnia.. nie mam nikogo kogo znałem na cmentarzu, tylko rodzina która pomarła zanim się w ogóle urodziłem. Jedna osoba którą widziałem raz czy dwa w życiu mając kilka lat, a to osoba już była na łożu śmierci i druga którą widziałem z parę razy ale to rodzina za strony tzw czarnej owcy i też byłem dzieckiem więc tez kompletna wyjebka.
  • Odpowiedz
@Re-volt: a może skoro nikt o nim nie pamięta, oznacza że nie zasługuje na pamięć? Może był złym człowiekiem, po którego śmierci rodzina odetchnęła?
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Cytuj całe wypowiedzi, a nie wyrywasz z konstekstu:

Tak jak co roku przypominam Wam zebyscie pojutrze kupili chociaz jeden znicz wiecej i zapalili go na jakims opuszczonym grobie. Nie musicie byc osobami wierzacymi, ale moze ktos kto tam lezy wie co dzieje sie na jego grobie i moze bedzie mu milo, ze chociaz Wy zapaliliscie znicz.


Przypomina nam że MAMY kupić jeden znicz więcej. Tu nie ma "proszę Was" czy "Hej fajnie by było" Mamy kupić i już, nie musimy być osobami wierzącymi, o łaskawca... To nie jest ton rozkazujący? To w takim razie co to jest i co ma na celu ten post na forum publicznym jeżeli nie manifestowanie jednie swoich
  • Odpowiedz