Wpis z mikrobloga

Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój projekt. W komentarzu druga strona i plan. Oceniajcie, krytykujcie - wsio można zmienić w trakcie budowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyjaśniając zawczasu:

1) Kształt taki a nie inny ze względu na wąską, zwężającą się działkę z kilkoma ograniczeniami (stąd też ślepa ściana od północy). Dlatego też powierzchnia wyszła miejscami większa niż oczekiwaliśmy.

2) Taras na piętrze wiadomo, nie do końca może potrzebny, może znajdziemy zastosowanie. Do wyboru było albo to albo dowalenie masywnego dachu dwuspadowego (MPZP) który całkowicie zaburzał bryłę i wyglądał jak dobudowany garaż.

Do dzieła wykopki #roast ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem #dom
ATAT-2 - Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój pr...

źródło: comment_16352396035LWFLGqH7EGMe9b4sZrC2F.jpg

Pobierz
  • 142
@ATAT-2: jakakolwiek, nawet mała spiżarnia blisko kuchni robi gigantyczną robotę. Jak tylko masz pomysł/możliwość żeby gdzieś ją wcisnąć to warto. Może kosztem pomniejszenia łazienki (problem z oknem)?
Wygodnie jest móc kupić np. kilkanaście paczek makaronów, puszek pomidorów, przyjąć zapas drzemorów i ogórów od babć itd. i nie musieć co trzy dni jeździć na zakupy.
No zrobisz, jak będziesz uważać za słuszne. Daję Ci rady na tej podstawie, że niedawno budowałem dla siebie duży, reprezentacyjny dom i w ogóle przywykłem do dobrej architektury, bo w takiej się wychowałem i takie nieruchomości ma moja rodzina. W swoim domu chcesz zastosować rozwiązania jak z typowego mieszkania Kowalskiego. Podejście, że wiatrołap ma być zasyfiony i zasmrodzony to nieporozumienie. Poza tym - litości, ile tego ciepła Ci ucieknie i co zrobisz
@ATAT-2: Aaaa, to Ty z tych, co wywietrzniki w oknach zaklejają plasteliną bo zimno wieje.


@kayleigh1507: ee?

akakolwiek, nawet mała spiżarnia blisko kuchni robi gigantyczną robotę. Jak tylko masz pomysł/możliwość żeby gdzieś ją wcisnąć to warto. Może kosztem pomniejszenia łazienki (problem z oknem)?


@panzielony: Niestety nie wchodzi to w grę, kombinowaliśmy ale nie ma za bardzo pola do popisu biorąc pod uwagę zabudowę i szafki.
Spiżarnia będzie w kotłowni
@ATAT-2: Budowa w Polsce?
2020 vs 2021

2300 vs 5700pln / stal
190 vs 350pln / styropian
85 vs 270pln / płyta OSB22
9 vs 13pln / pustak
25% w górę okna

Jeśli nie jesteś kimś, tylko zwykłym człowiekiem, to jeśli to nie dom za gotówkę, to jest za duży dla 2+2 :)

Jeśli wzrosty cen materiałów się utrzymają, albo nawet pozostaną na tym samym poziomie, to kosztorys za deweloperski na
@ATAT-2: "gameczendżery" po przeprowadzce do domu:
- spiżarnia;
- pralnio-suszarnia z dala od sypialni tak że można na wieczorem/na noc odpalić;
- w kiblu "deska z funkcją higieny" (wymaga przygotowania w gebericie - dodatkowy wyjście wody + gniazdko)
- rekuperacja i klima
- zmiękczacz wody
- cyrkulacja ciepłej wody w rurach - odkręcasz i od razu jest (vs piecyk gazowy w bloku - odkręcasz i zdążysz umyć ręce/owoc zanim ciepła zacznie
@ATAT-2: Bardzo ładnie połączone różne style. Proponuję trochę drewna na elewacji z lewej strony dla kontrastu z cegłą z prawej oraz może jeszcze jakaś klinkierówka do kontrastu z blachą na dachu. Koniecznie użyj też różnych kolorów elewacji - biały się szybko pobrudzi.

@ATAT-2: Oczami wyobraźni widzę jak rozcinam sobie łeb o te wystające skierowane w dół ostre cholera wie co z drewna


@justkilling: Tego oczywiście nie będzie, projektant poleciał za bardzo :P

Bardzo ładnie połączone różne style. Proponuję trochę drewna na elewacji z lewej strony dla kontrastu z cegłą z prawej oraz może jeszcze jakaś klinkierówka do kontrastu z blachą na dachu. Koniecznie użyj też różnych kolorów elewacji - biały się szybko
ATAT-2 - > @ATAT-2: Oczami wyobraźni widzę jak rozcinam sobie łeb o te wystające skie...

źródło: comment_1635253573kJrv0REbXaUTJexz5Wv49H.jpg

Pobierz
@ATAT-2: zastanawia mnie skąd takie pomieszanie i poplątanie w tym projekcie. Tu jest wszystko, przez co wyszla totalna kupa. Chodzi mi wyłącznie o wygląd zewnętrzny. Oczywiście najważniejsze że będzie się wam wygodnie mieszkać, wiadomo. Ale jak już się wydaje tyle siana to jednak zadbałbym o jakiś spójny wygląd zewnętrzny i styl.