Wpis z mikrobloga

Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój projekt. W komentarzu druga strona i plan. Oceniajcie, krytykujcie - wsio można zmienić w trakcie budowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyjaśniając zawczasu:

1) Kształt taki a nie inny ze względu na wąską, zwężającą się działkę z kilkoma ograniczeniami (stąd też ślepa ściana od północy). Dlatego też powierzchnia wyszła miejscami większa niż oczekiwaliśmy.

2) Taras na piętrze wiadomo, nie do końca może potrzebny, może znajdziemy zastosowanie. Do wyboru było albo to albo dowalenie masywnego dachu dwuspadowego (MPZP) który całkowicie zaburzał bryłę i wyglądał jak dobudowany garaż.

Do dzieła wykopki #roast ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem #dom
ATAT-2 - Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój pr...

źródło: comment_16352396035LWFLGqH7EGMe9b4sZrC2F.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Wygląda fajnie, chociaż mnie te drewniane #!$%@? ozdobne zupełnie nie kręcą (szczególnie te "strzałeczki", ale ten trójkąt na górze też) i dałbym tam coś prostszego. Poza tym bardzo fajny projekt, powodzenia z budową!
  • Odpowiedz
@ATAT-2: przemyśl schowek pod schodami (z wejściem od garażu), będzie nisko, ale wsadzisz tam opony, taczki, kosiarkę itp. Ja mam takie coś i polecam. Brzydkie, ale do garażu gości nie zapraszam :)
  • Odpowiedz
@ATAT-2: nic, po prostu zabiera miejsce z salonu. Ale tutaj to i tak jest podzielone zatem te 40m2 to tak naprawdę połowa na salon a połowa na jadalnię co oznacza, że trochę ciasno.
  • Odpowiedz
nic, po prostu zabiera miejsce z salonu.


@ksiak: Dla mnie must have i coś, czego bardzo mi brakuje w aktualnym mieszkaniu (a szczególnie jak się rodzina powiększy)
  • Odpowiedz
naprawdę połowa na salon a połowa na jadalnię co oznacza, że trochę ciasno


@ksiak: a co Ty chciałbyś tam biegać? xD no ok, miałem tak, salon 35m2 i miejsca, że dzieciaki jeździły na rowerach, rolkach i hulajnogach po salonie ( zero ściemy ;p ) ale rowery już za duże, wolą inne rozrywki i zostało miejsce które straszy.
  • Odpowiedz
Dla mnie must have i coś, czego bardzo mi brakuje w aktualnym mieszkaniu (a szczególnie jak się rodzina powiększy)


@ATAT-2: ja nie mówię o zastępowaniu, tylko ogólnie o miejscu.

a co Ty chciałbyś tam biegać? xD no ok, miałem tak, salon 35m2 i miejsca, że dzieciaki jeździły na rowerach, rolkach i hulajnogach po salonie ( zero ściemy ;p ) ale rowery już za duże, wolą inne rozrywki i zostało miejsce które
  • Odpowiedz
Ale tutaj to i tak jest podzielone zatem te 40m2 to tak naprawdę połowa na salon a połowa na jadalnię co oznacza, że trochę ciasno.


@ksiak: 40m2 = 8x5m
Życie domu najczęściej toczy się w kuchni, lub blisko kuchni. Salon wbrew pozorom nie jest tak okupowany. Jest to duża przestrzeń.
Moim zdaniem op zagospodarowuje ją optymalnie.
  • Odpowiedz
40m2 = 8x5m


@powsinogaszszlaja: i na tej powierzchni jest jadalnia czyli stół z krzesłami do którego musisz mieć dostęp oraz kanapa i telewizor. Jeszcze na wizualizacji wepchnięto stolik kawowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ja nie mówię o zastępowaniu, tylko ogólnie o miejscu.


@ksiak: Wciąż nie wiem co tu nie tak. Masz kuchnie, w sąsiedztwie jadalnie (co by z talerzami blisko latać i mieć kontakt z gośćmi), oddzielnie część 'wypoczynkową'. Moim zdaniem wszystko jest jak by powinno.
  • Odpowiedz