Wpis z mikrobloga

Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój projekt. W komentarzu druga strona i plan. Oceniajcie, krytykujcie - wsio można zmienić w trakcie budowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyjaśniając zawczasu:

1) Kształt taki a nie inny ze względu na wąską, zwężającą się działkę z kilkoma ograniczeniami (stąd też ślepa ściana od północy). Dlatego też powierzchnia wyszła miejscami większa niż oczekiwaliśmy.

2) Taras na piętrze wiadomo, nie do końca może potrzebny, może znajdziemy zastosowanie. Do wyboru było albo to albo dowalenie masywnego dachu dwuspadowego (MPZP) który całkowicie zaburzał bryłę i wyglądał jak dobudowany garaż.

Do dzieła wykopki #roast ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem #dom
ATAT-2 - Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój pr...

źródło: comment_16352396035LWFLGqH7EGMe9b4sZrC2F.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@panzielony: @ATAT-2
Dorzucę parę pozycji:
- nigdy więcej problemów z parkowaniem
- grzejesz kiedy ty uwazasz ze trzeba, a nie kiedy spółdzielnia odkreci zawory z cieplem
- kominek/koza
- przestrzeń, i w srodku i na zewnatrz, jedno łączy sie z drugim
- miejsce na hobby
- brak sąsiadów przez sciany/strop/podłogę

Mogę tak dlugo :). Warte wydanych pieniedzy.
  • Odpowiedz
, brakuje malej spiżarni.


@Fenrisek: Spiżarnia będzie w kotłowni, nie mogliśmy poświęcić zabudowy na przejście do małego pomieszczenia. Nie idealnie ale jako tako ;)

to z boku to kornik czy schowek na szczotki


@arturmacho: e?

@ATAT-2: Jaka jest szerokosc działki? Na zdjeciach wcale nie wygląda na jakis wymuszony/wąski:)


@fibant: 23 z przodu ale zweża się na planie trójkąta.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ładny, spójny projekt, jedyne co mi się nie podoba to ta drewniana, masywna balustrada na tarasie, zamieniłbym na coś stalowego w kolorze grafitu (czy tam czerni, taki jak rynny, dach itd.) albo stal + szkło. Pergolę też bym widział w innym kolorze, ciemniejszym.

Poza powyższym pozazdrościć (przyszłego) domu. Bardzo podoba mi się ten murowany komin wypuszczany z bryły budynku.

Nigdy nie przyglądałem się na żywo wentylacji mechanicznej w domu, ale
  • Odpowiedz
@SiemaNagor: Projekt wentylacji dostałem 'w gratisie' ale zdecydowanie będę to konsultować z kimś kto się na tym zna.
A biuro typowo dla mnie. W innym wypadku bym dał właśnie od zewnątrz lub z wiatrołapu wejście.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ja bym zmienił tylko taras, ale z tego co widze to już pisałeś że inaczej sie nie da. Takie tarasy na piętrze i balkony w domach jednorodzinnych to na ogół po prostu bzdura i i tak nikt nigdy z tego nie korzysta, a do tego kosztuje w #!$%@? i znalezienie ekipy która to porządnie zrobi bez fuszery to też pływanie w gównie.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Komin musi być izolowany. Jaka gruba jest izolacja?
Drewno fajnie wygląda przez pierwszy rok, a później zamienia się w kolor szarej porzuconej łodzi z opuszczonego ośrodka wypoczynkowego.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Może już było, ale czy cały śnieg z dachu nie będzie spadał na taras? Będziesz go wiecznie przerzucać na wysokość metra nad barierką, żeby z topniejącego nie leciała woda pod balkon? Trochę ciężka robota :/ Był jakiś pomysł zrobienia dodatkowego trójkąta przed tarasem? Tak żeby opad rozchodził się na boki?
  • Odpowiedz