Wpis z mikrobloga

Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój projekt. W komentarzu druga strona i plan. Oceniajcie, krytykujcie - wsio można zmienić w trakcie budowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyjaśniając zawczasu:

1) Kształt taki a nie inny ze względu na wąską, zwężającą się działkę z kilkoma ograniczeniami (stąd też ślepa ściana od północy). Dlatego też powierzchnia wyszła miejscami większa niż oczekiwaliśmy.

2) Taras na piętrze wiadomo, nie do końca może potrzebny, może znajdziemy zastosowanie. Do wyboru było albo to albo dowalenie masywnego dachu dwuspadowego (MPZP) który całkowicie zaburzał bryłę i wyglądał jak dobudowany garaż.

Do dzieła wykopki #roast ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem #dom
ATAT-2 - Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój pr...

źródło: comment_16352396035LWFLGqH7EGMe9b4sZrC2F.jpg

Pobierz
  • 142
@ptak_powszedni: Powiem szczerze, że o tym nie myślałem :P Elementy drewniane oczywiście do dopracowania

front fatalny przez ten trójkącik ( nie wiem jak to się nazywa


@kuncfot: Trójkącik będzie zmieniony na delikatniejszy element w stylu świdermajer (podobne do tego)

Będzie drogo :D


@kuncfot: Będzie. Ale w czym drożej od gotowego projektu oprócz bryły i fundamentów (prostokąt nie wchodzi w grę na działce)

te cegiełki to będzie jakiś klinkier
@ATAT-2: Fajnie wygląda. Co do układu, to przyjemniej by było jakby ten hol przy schodach był bardzie przestrzenny, ale rozumiem, że musiałeś gdzieś dać łazienkę. Co do tarasu, to tak jak piszesz, prawie nigdy się później z takich miejsc nie korzysta. Jeśli już robisz to w czasie budowy już musisz mieć dokładnie obmyślaną technologię izolacji i ocieplenia tego, żeby ci się później zgrały wysokości wyjścia i drzwi.
Powiem Ci z własnego doświadczenia. Kiedyś zostanie Ci duża chałupa i będziesz się zastanawiał, po cholerę taką stodołę budowałem.( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzieciska wyfruną.


@powsinogaszszlaja: Może tak, może ktoś z nich zamieszka tutaj a ja się wyprowadzę. Kto wie. Ale wyszedłem z założenia, że nie ma co się przez 20-30 lat cisnąć w małym domku 'bo kiedyś coś'

en komin, to się uparłeś, że chcesz kominek czy