Wpis z mikrobloga

Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój projekt. W komentarzu druga strona i plan. Oceniajcie, krytykujcie - wsio można zmienić w trakcie budowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyjaśniając zawczasu:

1) Kształt taki a nie inny ze względu na wąską, zwężającą się działkę z kilkoma ograniczeniami (stąd też ślepa ściana od północy). Dlatego też powierzchnia wyszła miejscami większa niż oczekiwaliśmy.

2) Taras na piętrze wiadomo, nie do końca może potrzebny, może znajdziemy zastosowanie. Do wyboru było albo to albo dowalenie masywnego dachu dwuspadowego (MPZP) który całkowicie zaburzał bryłę i wyglądał jak dobudowany garaż.

Do dzieła wykopki #roast ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem #dom
ATAT-2 - Pozwolenie się uprawomocniło więc wrzucę małe #chwalesie a mianowicie mój pr...

źródło: comment_16352396035LWFLGqH7EGMe9b4sZrC2F.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Dom całkiem ładny, ale układ na dole przy drzwiach jest IMO strasznie pokomplikowany i w rzeczywistości będzie klita - za dużo drzwi i zakamarków. Starałbym się to jakoś uprościć. Na piętrze radziłbym się zastanowić nad łazienką (choćby małą, z prysznicem) z wejściem bezpośrednio z sypialni. Szczególnie, że planujesz mieszkać z 2-3 dzieci. Sam mam taką w domu i mega sobie z żoną chwalimy to rozwiązanie, nawet jak np. znajomi czy
  • Odpowiedz
@ATAT-2 Polecam podnieść hp przy oknie O2 o kilkanaście cm, np. do 120cm jak w toalecie obok. Nawet jeżeli to fix a nie otwieralne okno, to zniknie problem mycia, po każdym zachlapaniu. Do tego oblicz dokładnie wysokość blatu dostosowaną do Waszego wzrostu (często blat na wysokości 90cm jest niewygodny i robi się go kilka cm wyżej). Pozdro!
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Imo, wejście na taras przez sypialnie to zły pomysł. Dzieciaki będą przez nią przechodziły, a w przypadku każdej imprezy większa ilość ludzi.
No chyba że przerobicie taras na coś w rodzaju cichego miejsca dla was, ale do tego trzeba by go zadaszyć i jakieś ścianki dać.

W sumie taka oranżeria byłaby całkiem fajną opcją, o ile dach podłoże na tarasie nie będzie z drewna :P
Kardig - @ATAT-2: Imo, wejście na taras przez sypialnie to zły pomysł. Dzieciaki będą...

źródło: comment_1635246135TP7uOy9pDsz0xJW3ftjaHX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ATAT-2 to indywidualny projekt domu zrobiony dla Ciebie? W jakim rejonie polski zostanie zbudowany? Te drewniane elementy nawiązują do lokalnego budownictwa?
Ogólnie bardzo mi się domek podoba, jest zgrabny, elementy ceglane dodają uroku
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Fajny projekt, jedyne co mnie trochę nurtuje to wyjście na taras przez sypialnię


@khurghan: > Inaczej się rozwiązać nie dało co by dzieciaki miały więcej słońca

@ATAT-2: Bardzo spoko. Jedyne czym bym się martwił, to spadem dachu w stronę tarasu, tam bym dał jakieś większe i wzmocnione rynny.

@Nolimit: Trafna uwaga, dzięki

Dom całkiem ładny, ale układ na dole przy drzwiach jest IMO strasznie pokomplikowany i w
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: Nigdy nie rozumiałem tego podejścia, że dzieci pójdą i zostanie pusta chałupa. No i zajebiście. Będzie powierzchnia by zrobić siłownie, saune, bilarda czy cokolwiek innego na co człowiek będzie miał ochotę. Nie ma czegoś takiego jak zbyt duża powierzchnia. Zastosowanie zawsze się znajdzie.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Gdyby wyjście na taras nie było z sypialni, to fajna lokalizacja na przyjęcie.


@kayleigh1507: Mając taras + ogród + kuchnie na parterze? Wciąż mi się to nie widzi.

Chyba że dla dzieciaków jakby z pokojów miały wyjście
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Fajna estetyka, ale moim zdaniem taki dach z blachy nie pasuje do połączenia drewnianych ozdobników i klinkieru. Ten drewniany trójkącik też jest mocno dyskusyjny, na żywo może wyglądać pretensjonalnie i może źle się starzeć. Zamknięte wiatrołapy = klaustrofobiczna klitka. Lepiej po wejściu do domu mieć trochę otwartej i reprezentacyjnej przestrzeni. W kuchni zrezygnowałbym z blatu roboczego i zlewu przy ścianach, w tym miejscu zrobiłbym jednolite zamknięte szafki od ziemi po
  • Odpowiedz
Nigdy nie rozumiałem tego podejścia, że dzieci pójdą i zostanie pusta chałupa.


@Herubin: Zrozumiesz, gdy tak będzie.( ͡° ͜ʖ ͡°) Można zrobić wiele, ale zamiast remontu można czas spożytkować inaczej. Nie był to zarzut z mojej strony, tylko taka luźna informacja.
  • Odpowiedz
Fajna estetyka, ale moim zdaniem taki dach z blachy nie pasuje do połączenia drewnianych ozdobników i klinkieru. Ten drewniany trójkącik też jest mocno dyskusyjny, na żywo może wyglądać pretensjonalnie i może źle się starzeć.


@kerim_mirek: Blacha moim zdaniem najbardziej pasuje. Co innego?
Trójkąt tylko na wizualizacji, u mnie będzie delikatniejsze wykońćzenie

Zamknięte wiatrołapy = klaustrofobiczna klitka.


@kerim_mirek: Po to są wiatrołapy. Nie wychładzasz domy, nie przenosisz syfu i bajzlu czy
  • Odpowiedz
@ATAT-2 nie rezygnuj z wiatrołapu, mega poprawia komfort cieplny w zimie, u mnie ok 1 stopień na plus a to w domu bardzo dużo.

Przemysl malutką ale własną łazienkę na piętrze przy sypialni kosztem tego biurka, skoro gabinet jest na parterze. Toaleta, umywalka prysznic wystarczą. Jak planujecie 3 dzieci to może być zbawieniem, no i jest to wasza prywatna oaza bez zabawek i kolejek.
  • Odpowiedz