Wpis z mikrobloga

Będąc w Brazylii spotkałem Julię Kwiatkowską. Rodzice Julii opuścili Polskę w 1896 roku i wypłynęli do Brazylii. Mimo upływu ponad 100 lat, w rodzinie Kwiatkowskich pamięta się o Polsce, mówi po polsku i kultywuje dawne tradycje. Julia całe życie marzyła, żeby polecieć do Polski i zostać już na stałe. Swoje marzenie zrealizowała, dostała się na medycynę w Łodzi i zamieszkała w Polsce.

Jak potoczyły się jej losy? Po roku rzuciła studia i wróciła do Brazylii. Mówi, że mimo ogromnych starań, traktowano ją jako kogoś zupełnie obcego. Mimo ogromnych starań nie widziała szans na to, żeby zostać zaakceptowanym przez otoczenie.

Więcej o tym w kolejnym moim odcinku o szukaniu Polonii w Ameryce Południowej, serdecznie zapraszam :)

Zapraszam do wykopywania znaleziska: Zostawiła Brazylię i zamieszkała w Polsce.

#podroze #podrozemateoaka #brazylia #ciekawostki #podrozujzwykopem #sladamipolonii
Pobierz mateoaka - Będąc w Brazylii spotkałem Julię Kwiatkowską. Rodzice Julii opuścili Polsk...
źródło: comment_1635157736TKQz9uCYX1lUCNnvIAIaiZ.jpg
  • 99
@TurboDynamo: przecież ja nic takiego nie powiedziałem xD serio, dostrzegam wady tego narodu, ale branie za pewnik gorzkiej opowieści jednej dziewczyny z drugiego końca świata nie jest najmądrzejsze.

Możliwe, że dziewczyna po prostu zderzyła się z prawdziwą Polską mając w głowie wyidealizowany obraz państwa przekazany przez dziadków i rodziców. Bo równie dobrze mogła myśleć, ze wszyscy Polacy to jedna rodzina, a tu się okazuje, że każdy ma cię w dupie, nie
Możliwe, że dziewczyna po prostu zderzyła się z prawdziwą Polską mając w głowie wyidealizowany obraz państwa przekazany przez dziadków i rodziców.


@demagog: bardziej prawdopodobne jest twoje wyparcie i wymyślenie że kłamie - bo nie masz na to zadnych zupełnie podstaw.
@TurboDynamo: a twoją podstawą do plucia jest historia jednej emigrantki. Sam byłem emigrantem, wiem jak wygląda życie na obczyźnie. Część problemów istnieje w głowie, a brak akceptacji może wynikać nie że złej woli, ale innego sposobu myślenia.

Ale rozumiem twoja zaciekłość, to twój kanał, twój wpis, robisz na tym hajs (mam nadzieję!) a ja dyskredytuję twój materiał.
@mateoaka: Kobieta się przeprowadziła do Polski i zaczęła studia, ale wróciła bo się jej nie spodobało. Komentarze wykopków:
1) "kto mądry martwi się że go otoczenie zaakceptuje. Przyjaciół nie umiala sobie znaleźć?"
2) "nie dała sobie rady i zmyśliła bajeczkę dla starych, którzy musieli wybulić trochę kasy na zabawę córki."
3) "może być też opcja że ma jakieś problemy natury psychicznej"

A może po prostu nie chciała żyć w tak #!$%@?
Jest po części Brazylijką, a przez to jest ciekawa, a to już wystarczy by być znienawidzonym przez inne julki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No ale z drugiej strony w PL na uniwersytetach medycznych też jest charakterystyczny zbiór osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pan_Nimbus: Byłem na biol-chemie i te Juleczki były tragiczne. Ogólnie to mega sztywne, mega osądzające itp itd. Podejrzewam, że na medycynie
@mateoaka: wydaje mi się, że był tu klasyczny przypadek Polonii w dalekim kraju. Otóż 90% emigrantów z Polski w takich USA czy Kanadzie skrajnie wywyższa Polskę ponad wszystko, jeździłem tam jako turysta ale to, czego się nasłuchałem o Polsce to zwalalo mnie z nóg. Ze w USA to strasznie, ze w Polsce można się dorobić lepiej niż tam, ze jedzenie w USA to takie i takie a w Polsce natura itd…
@mateoaka W wieku 15 lat przyjechałam do Polski z Niemiec, ukonczyłam w Polsce kierunek lekarski. Po specjalizacji warunki zmusily mnie, by wrócić tam, gdzie się wychowywałam. Podobnych historii znam kilka.