Wpis z mikrobloga

Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym może Wam pomóc farmaceuta w aptece ()

Większość osób kojarzy farmaceutów tylko z tego, że stoją za ladą i sprzedają leki w aptece. Jednak usług farmaceutycznych, które mogą świadczyć jest więcej niż sama sprzedaż.

Farmaceuta może:

- wybrać dla Ciebie odpowiedni lek, suplement diety, wyrób medyczny czy środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu

- wytłumaczyć Ci jak podawać dany lek

- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie

- udzielić Ci informacji na temat interakcji pomiędzy konkretnymi preparatami

- nauczyć Cię obsługi inhalatora, nebulizatora, glukometru, ciśnieniomierza, pulsoksymetru i innych urządzeń

- zakwalifikować Cię do szczepienia przeciwko COVID-19 i podać szczepionkę

- znaleźć dla Ciebie specjalistyczny opatrunek, który pomoże w leczeniu ran

- wykonać lek recepturowy dla Ciebie

- pomóc skompletować Ci domową apteczkę

- odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące farmakoterapii lub suplementacji

Mam nadzieję, że już niedługo do tego zestawu dołączą przeglądy lekowe, a później kolejne usługi!

Miłej pracki wszystkim ʕʔ

Więcej medycznych wpisów: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#praca #pracbaza #medycyna #zdrowie #leki #farmacja #ciekawostki #apteka
dwa_fartuchy - Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym m...

źródło: comment_16339336209kzUZYbT2FKE4rXsgVfJPH.jpg

Pobierz
  • 341
@dwa__fartuchy: Niestety moje doświadczenie jest takie, zwłaszcza jeśli chodzi o suplementy i leki OTC, że jeśli sam nie zrobisz dokładnego researchu, co jest dostępne i ile kosztuje, to farmaceuta będzie chciał Ci wcisnąć najdroższy produkt, albo ten na którym ma największą marżę. Ostatnio aż wyszedłem z apteki, bo chciałem kupić najtańszą witaminę C w tabletkach, a farmaceutka usilnie wciskała mi rutinoscrobin, gdzie jest jej tylko 100mg…
@dwa__fartuchy: no i warto dodać, że zarobki farmaceuty są nieproporcjonalne do tego, ile trzeba się uczyć.
Do tego dochodzi brak realnej możliwości awansu. Kilka lat po studiach można być kierownikiem i wtedy już praktycznie zarabiasz tyle samo do końca.
@dwa__fartuchy: czy widzicie dużo ran/skaleczeń po drugiej stronie lady? Ostatnio się perfidnie zaciąłem szklanką, która mi pękła w ręcę przy myciu i się zastanawiałem jak szedłem po opatrunek czy panią magister traumatyzować tym widokiem xD
Może i zgadza się ale to musi być Farmaceuta, tak pisane przez duże F.

Większość farmaceutów to:

- podać lekarstwa czy co tam się kupuje.

- wziąć kasę.

- życzyć klientowi aby sobie jak najszybciej poszedł.


@MMARS: Nie farmaceuta, tylko frajer przez duże F!

Pomożesz cos pacjentowi, doradzisz to zaraz lecisz na dywanik do kierownika/kordynatora, ze nie wcisnaleś przykasów, że kolejka się zrobiła w ogóle to powinieneś promować markę z która
@dwa__fartuchy: przyczepie się do punktu z wystawianiem RP farmaceutycznych, nie z waszej winy, ale niewiele osób odróżnia farmaceute od technika co wprowadza niemale zamieszanie podczas obsługi pacjenta. Nieraz spotkałem się z wyzwiskami w związku z tym, że jako technik nie mogłem takiej recepty wystawić.
@dwa__fartuchy: Moje najwspanialsze doświadczenie z farmaceutą:
J: Dzień dobry.
F: Dzień dobry.
J: Poproszę to. (podaję opakowanie po leku mojej mamy, puste pudełko, białe z pomarańczowymi napisami)
Poszła na zaplecze. Wraca. Podaje mi opakowanie.
F: Szterdziści czy pisiont.
J: (biorę pudełko, całe niebieskie) Proszę pani, ale to jest całkiem inny lek.
F: A, faktycznie. Zapomniałam okularów jak poszłam na zaplecze.
nojacież#!$%@?ę.exe
plastic11 - @dwa__fartuchy: Moje najwspanialsze doświadczenie z farmaceutą:
J: Dzień...

źródło: comment_1633945882qiUGIKxWr3bPVsq7Kw3jcG.jpg

Pobierz
Kolejność dziobania w tej branży wygląda następująco: właściciel apteki - farmaceuta - technik farmaceutyczny - pomoc apteczna - sprzątaczka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwa__fartuchy: odrazu zaznaczam że nie czytałem wyżej i może już było takie pytanie.

Może chciałoby Ci się zrobić taki wpis z domową apteczką?
Albo co suplementowac i w jakich ilościach, np teraz witaminę D itd.
Jakich firm kupować, co wychodzi najbardziej ekonomicznie.
Ja bym z chęcią poczytal i korzystał
@dwa__fartuchy: Bylem ostatnnio w aptece. Zarezerwowalem lek przez KtoMaLek w siecowce D...Z. Podchodze do pani F i mowie, ze mam rezerwacje i chcialbym FV. Pani F pyta o kod. Podaje jej kod z KML a ona, inny kod. Nie mam takiego. Patrze w apke, zadnego innego nie widze, to pytam, czy po nazwie leku nie moze znalezc. Pani F: NIE, nazwisko. Podalem nazwisko. Troche po klikala, poszla po lek. Poprosilem drugi