Wpis z mikrobloga

Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym może Wam pomóc farmaceuta w aptece ()

Większość osób kojarzy farmaceutów tylko z tego, że stoją za ladą i sprzedają leki w aptece. Jednak usług farmaceutycznych, które mogą świadczyć jest więcej niż sama sprzedaż.

Farmaceuta może:

- wybrać dla Ciebie odpowiedni lek, suplement diety, wyrób medyczny czy środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu

- wytłumaczyć Ci jak podawać dany lek

- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie

- udzielić Ci informacji na temat interakcji pomiędzy konkretnymi preparatami

- nauczyć Cię obsługi inhalatora, nebulizatora, glukometru, ciśnieniomierza, pulsoksymetru i innych urządzeń

- zakwalifikować Cię do szczepienia przeciwko COVID-19 i podać szczepionkę

- znaleźć dla Ciebie specjalistyczny opatrunek, który pomoże w leczeniu ran

- wykonać lek recepturowy dla Ciebie

- pomóc skompletować Ci domową apteczkę

- odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące farmakoterapii lub suplementacji

Mam nadzieję, że już niedługo do tego zestawu dołączą przeglądy lekowe, a później kolejne usługi!

Miłej pracki wszystkim ʕʔ

Więcej medycznych wpisów: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#praca #pracbaza #medycyna #zdrowie #leki #farmacja #ciekawostki #apteka
Pobierz dwa_fartuchy - Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym m...
źródło: comment_16339336209kzUZYbT2FKE4rXsgVfJPH.jpg
  • 341
@i-marszi: Tak od siebie - Olfen to stosunkowo mocny przeciwból. Pomaga tylko z objawem. Tutaj z kolei pomoże Ci fizjoterapeuta.
Pewnie prędzej znajdzie przyczynę niż rodzinny, który ostatnie 20 lat przepierdział na witaminach i paracetamolu przy katarkach u dzieci i kierując resztę do specjalistów.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dwa__fartuchy: Ej ej bez farmazonow prosze. Mam znajomych w branzy farma ktorzy handluja z aptekarzami.
Prawda taka ze mniej chciwi od lekarzy jestescie ale dalej to nic innego jak handel zdrowiem bo prowizje i nagrody spadaja z budzetow „marketingowych”.

Slyszalem nawet juz tak watpliwe moralnie wytlumaczenia jak „moja firma sprzedaje tansze zamienniki wiec wszyscy na tym korzystaja” ale nie robmy z siebie nie wiadomo jakich zbawcow swiata.

Wiadomym jest ze przekraczajac
Napiszę nawet że aptekarze to chyba jedyny zawód który darzę jakimś szacunkiem i zaufanie


@Peeleejin: Na osiedlu gdzie niedawno mieszkałem, do apteki była większa kolejka niż do lekarza. Farmaceuta pracował tam już X lat i pomagał ludziom dużo bardziej niż teoretycznie lepiej przeszkolony i wyuczony lekarz. Ja lekarzy W PRZYCHODNIACH I GABINETACH nie darze żadnym szacunkiem. Co innego praca w szpitalu. To już trochę inna robota i gdyby nie covid to