Wpis z mikrobloga

Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym może Wam pomóc farmaceuta w aptece ()

Większość osób kojarzy farmaceutów tylko z tego, że stoją za ladą i sprzedają leki w aptece. Jednak usług farmaceutycznych, które mogą świadczyć jest więcej niż sama sprzedaż.

Farmaceuta może:

- wybrać dla Ciebie odpowiedni lek, suplement diety, wyrób medyczny czy środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu

- wytłumaczyć Ci jak podawać dany lek

- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie

- udzielić Ci informacji na temat interakcji pomiędzy konkretnymi preparatami

- nauczyć Cię obsługi inhalatora, nebulizatora, glukometru, ciśnieniomierza, pulsoksymetru i innych urządzeń

- zakwalifikować Cię do szczepienia przeciwko COVID-19 i podać szczepionkę

- znaleźć dla Ciebie specjalistyczny opatrunek, który pomoże w leczeniu ran

- wykonać lek recepturowy dla Ciebie

- pomóc skompletować Ci domową apteczkę

- odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące farmakoterapii lub suplementacji

Mam nadzieję, że już niedługo do tego zestawu dołączą przeglądy lekowe, a później kolejne usługi!

Miłej pracki wszystkim ʕʔ

Więcej medycznych wpisów: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#praca #pracbaza #medycyna #zdrowie #leki #farmacja #ciekawostki #apteka
dwa_fartuchy - Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym m...

źródło: comment_16339336209kzUZYbT2FKE4rXsgVfJPH.jpg

Pobierz
  • 341
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dwa__fartuchy:
Wszystko fajnie ale zastanawiam się dlaczego w takim wypadku w aptekach te poszczególne kasy nie są jakoś odseparowane od siebie?
Chętnie bym częściej konsultował się z farmaceutom ale czasami zwyczajnie nie chce opowiadac o swoich problemach mając za plecami i obok X ludzi w kolejce.
@dwa__fartuchy: ta jasne. Chyba stawać na głowie żeby wcisnąć jak najdroższy suplement diety zamiast tego, o co pytasz. Niedawno lekarz mi powiedział, żeby nigdy nie chodzić do apteki po 'magnez' czy 'witaminę D', bo farmaceuta zawsze podaje najdroższą (lub wpychaną przez producentów) mało skuteczną papkę. Trzeba głośno i stanowczo mówić, że potrzebujesz leku a nie suplementu diety, w innym wypadku cię oszukają.
@dwa__fartuchy: mam pytanie do farmaceuty: dostałem receptę na szczepionkę na grypę, ale ten konkretny model jest prawie niedostępny, za to inna szczepionka na grypę jest dostępna w aptekach. Czy jestem w stanie kupić "zamiennik" na tą receptę i czy mi lekarz w przychodni zrobi tym zamiennikiem szczepienie?
@dwa__fartuchy: Szkoda że dzisiaj w aptekach pracują sami technicy farmacji którzy są zwykłymi podawaczami pudełek. Ich pracę równie dobrze mógłby robić automat jak z napojami.
Byłem przedstawicielem farmaceutycznym przez 4 lata, po 2 lata w dużych firmach.
Ze świecą szukać za ladą prawdziwych magistrow farmacji, głównie siedzą na zapleczu i ogarniają papiery.
- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie


@dwa__fartuchy: to jest w #!$%@? ważna informacja, raz na wyjeździe dostałem zapalenia ucha a bez cetraxala miałbym lipe. Pani w okienku wypisała recepte i jak ręką odjął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Peeleejin

Pewnie jestem naiwny ale nigdy nie czułem się oszukany/naciągnięty w aptece na cokolwiek. Jakoś mam takie wrażenie że osoba sprzedająca leki chce mi pomóc.

Jesteś babcią albo dziadkiem? Doszło do tego, że moi rodzice musieli zająć się kupnem leków, bo po prostu nie było można polegać na aptekarzach. Niestety starsi ludzie są najłatwiejszym celem dla różnych naciągaczy, czy to garnki, umowy na telefon, usługi, naprawy, opłaty, itd.

@dwa__fartuchy
Tylko opisałem swoje