Wpis z mikrobloga

Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym może Wam pomóc farmaceuta w aptece ()

Większość osób kojarzy farmaceutów tylko z tego, że stoją za ladą i sprzedają leki w aptece. Jednak usług farmaceutycznych, które mogą świadczyć jest więcej niż sama sprzedaż.

Farmaceuta może:

- wybrać dla Ciebie odpowiedni lek, suplement diety, wyrób medyczny czy środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu

- wytłumaczyć Ci jak podawać dany lek

- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie

- udzielić Ci informacji na temat interakcji pomiędzy konkretnymi preparatami

- nauczyć Cię obsługi inhalatora, nebulizatora, glukometru, ciśnieniomierza, pulsoksymetru i innych urządzeń

- zakwalifikować Cię do szczepienia przeciwko COVID-19 i podać szczepionkę

- znaleźć dla Ciebie specjalistyczny opatrunek, który pomoże w leczeniu ran

- wykonać lek recepturowy dla Ciebie

- pomóc skompletować Ci domową apteczkę

- odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące farmakoterapii lub suplementacji

Mam nadzieję, że już niedługo do tego zestawu dołączą przeglądy lekowe, a później kolejne usługi!

Miłej pracki wszystkim ʕʔ

Więcej medycznych wpisów: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#praca #pracbaza #medycyna #zdrowie #leki #farmacja #ciekawostki #apteka
dwa_fartuchy - Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym m...

źródło: comment_16339336209kzUZYbT2FKE4rXsgVfJPH.jpg

Pobierz
  • 341
  • Odpowiedz
wybrać dla Ciebie odpowiedni lek, suplement diety, wyrób medyczny czy środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu


@dwa__fartuchy: łatwo jest kupić farmaceutę by wybierał ludziom suplement/lek produkowany przez dany koncern?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwa__fartuchy: w teorii brzmi to świetnie, w praktyce już wygląda gorzej XD z jednym się zgodzę w 100% jak się znajdzie ogarnięta aptekę i farmaceutę to nie warto chodzić do innej XD
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: „Wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie” czyli jaki niby konkretnie lek? Bo jakoś nie wydaje mi się, że umierając pójdę do apteki zamiast do szpitala. No i ile w życiu takich leków wystawiłaś albo Twoje koleżanki? Z tego co kojarzę, to farmaceuta nie może wystawiać recept bo nie ma przyaptecznego gabinetu.
  • Odpowiedz
  • 0
@dwa__fartuchy

- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie

bullshit, dziewczynie jak się skończyły leki na astmę, a miała atak, to farmaceutka kazała iść na SOR.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: Farmaceuta ma prawo wystawić receptę farmaceutyczną dla każdego pacjenta. Ja gdy jeszcze pracowałam w Polsce wystawiałam takie recepty nie raz i nie dwa, np. pacjent nie zauważył, że skończyły mu się leki przeciwpadaczkowe, była Wigilia i nie wyobrażam sobie, żeby zostawić taką osobę bez leku na kilka kolejnych dni. Jest to jak najbardziej "ratowania zdrowia". Ponadto każdy farmaceuta ma uprawnienia do wystawienia recept dla siebie i rodziny, tutaj już bez
  • Odpowiedz
@MMARS: ja za to jestem zaskoczony, gdzie nie wejdę do apteki jak mam pytania młodsze pokolenie farmaceutów ma bardzo dużą wiedzę i chcęć pomocy. Potrafią więcej powiedzieć o lekach, niż lekarze, którzy przepisali te leki, tj. interakcje itd.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Droga farmeceutko. 5 lat #!$%@? studiów, miał być prestiż, hajs i mniej #!$%@? niż na medycynie a sprzedajesz dropsy w aptece :( W sumie to samo co w warzywniaku tylko musisz mieć #!$%@?ą wiedze i ponosisz #!$%@?ą odpowiedzialnośc. A więcej byś zarobiła jakbyś miała własny warzywniak...

Przesyłam wirtualne wsparcie.
  • Odpowiedz