Wpis z mikrobloga

Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym może Wam pomóc farmaceuta w aptece ()

Większość osób kojarzy farmaceutów tylko z tego, że stoją za ladą i sprzedają leki w aptece. Jednak usług farmaceutycznych, które mogą świadczyć jest więcej niż sama sprzedaż.

Farmaceuta może:

- wybrać dla Ciebie odpowiedni lek, suplement diety, wyrób medyczny czy środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu

- wytłumaczyć Ci jak podawać dany lek

- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie

- udzielić Ci informacji na temat interakcji pomiędzy konkretnymi preparatami

- nauczyć Cię obsługi inhalatora, nebulizatora, glukometru, ciśnieniomierza, pulsoksymetru i innych urządzeń

- zakwalifikować Cię do szczepienia przeciwko COVID-19 i podać szczepionkę

- znaleźć dla Ciebie specjalistyczny opatrunek, który pomoże w leczeniu ran

- wykonać lek recepturowy dla Ciebie

- pomóc skompletować Ci domową apteczkę

- odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące farmakoterapii lub suplementacji

Mam nadzieję, że już niedługo do tego zestawu dołączą przeglądy lekowe, a później kolejne usługi!

Miłej pracki wszystkim ʕʔ

Więcej medycznych wpisów: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#praca #pracbaza #medycyna #zdrowie #leki #farmacja #ciekawostki #apteka
dwa_fartuchy - Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym m...

źródło: comment_16339336209kzUZYbT2FKE4rXsgVfJPH.jpg

Pobierz
  • 341
  • Odpowiedz
Legenda głosi, ze gdzieś tam jest jakiś farmaceuta, który wystawił kiedykolwiek bez problemu receptę farmaceutyczną. Raz mi się udało po zrobieniu afery dostać steryd na oddychanie bez recepty lekarza. Lek, który od lat stosowałem na obturacje oskrzeli. W Wielkanoc w obcym mieście, bez dostępu do lekarza, przy zapaleniu płuc, musiałem się wykłócać, bo ekspedientka w aptece „nie może”


@aks_762: Dlaczego nie wystawiają? Bo:
1. To dodatkowa papierkowa robota
2. Nikt im
  • Odpowiedz
gówno umiał, ostanio w 3 aptekach żonie mówi że nie mają tego bandaża co chce na stronie i z odbiorem za 1h był. Umiecie dawać leki na gardło itp. ale jak jest coś innego to nic, nie umiecie. Równie dobrze można by tak babę z ząbki podstawiać bo polecacie i tak tylko te produkty co macie. Elo wielcy farmaceuci xD


@fraciu: Wiadomo, apteka ma mieć wszystko na stanie - bo jest
  • Odpowiedz
- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie


@dwa__fartuchy: Czy leki na nadciśnienie wchodzą do tej kategorii? Kiedyś zapomniałem do rodzinnego kartki napisać[Pan_demia] i w aptece żebrałem o leki i był mega problem.
  • Odpowiedz
@WykoplayerSsie powiem od siebie. Płaca jest dobra (chociaż nie według standardów wykopowych) - poza największymi miastami wypłata zaczyna się od 4000 złotych, ale realne są wypłaty nawet do 5.5 k. Praca jest o tyle fajna, że czas leci szybko, jak jest ruch nie zauważasz nawet jak zlatuje zmiana. Nie przynosisz pracy do domu jak lekarze, którzy mieli ciężkie przypadki w pracy. Nie masz dyżurów nocnych, świątecznych (mało jest aptek które robią takie
  • Odpowiedz
  • 0
@Karbostyryl źle mnie zrozomialeś xD to było na stanie tylko babka sprzdaje zawsze to samo bandaż elastyczny i zwykłą opaskę xD nic innego nie istnieje ale zamówisz na stronie to za 30 min se możesz dobrać bo jest 56 sztuk na aptece xd potem wpychanie tych produktów (chyba mają za to płacone). Dialog
- poproszę to i to bez cukru i jeszcze to
-a może spróbuję pan naszych produktów, tutaj mamy co
  • Odpowiedz