Wpis z mikrobloga

Brak własności prywatnej i życie na wynajem/abonament to najgorsza forma niewolnictwa wobec systemu. Człowiek, który posiada, jest człowiekiem wolnym, ponieważ jest niezależny i nie posiada "Panów".

Państwo chroni korporacje i działa na szkodę małych i średnich przedsiębiorstw, monopoliści dyktują zasady, bo nie podlegają prawom. Rynek nie jest wolny, a naród jest ciemiężony przez tych, których wybrali za swoich przedstawicieli.

Z biegiem czasu będziemy obserwować co raz więcej tego typu zjawisk. Poza oczywistym wzrostem cen, możemy spodziewać się także propagandy, która ma na celu uderzyć w klasę średnią i wywierać presję na młodych, że dzielenie się z innymi jest lepsze niz prywatna własność, która nie jest nikomu potrzebna.

To stworzy najgorszy totalitaryzm, rządy korporacji, chów niewolników. Bardzo podobnie do założeń komunistycznych - Robotnik ma pracować, robotnik nie ma posiadać, robotnik nie ma przynależeć, bo narody są szkodliwe, dlatego komunizm był internacjonalistyczny. Globalne elity oczywiście nie są komunistami ideowymi, ale chętnie czerpią wzroce z tej ideologii. Jedyną różnicą jest to, że własność nie będzie w rękach Państwa, tylko Korporacji. Ale w dobie XXI wieku niedługo rządy Państw będą przedstawicielami Korporacji, więc na jedno wychodzi. Nowoczesny Komunizm właśnie rośnie w siłę.

Pierwsze medium propagandowe - Gazeta Wyborcza. A na pewno dojdą jeszcze inne.

#ekonomia #gospodarka #libertarianizm #wolnyrynek #4konserwy #niebieskiepaski #nieruchomosci #biznes #pieniadze #nwo #takaprawda #zarobki #przemyslenia #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_1632737448fPWyBxdAviLRdKXUWTa6oM.jpg
  • 34
@SirSherwood: Jak już, to *korporacjom, analfabeto.

Masz bardzo wąski horyzont myśleniowy, widzisz tylko w kolorach czarno-białych. Albo jesteś ultrakapitalista, albo jesteś socjalista XD

Na tagu #antykapitalizm proponują identyczne rozwiązania, które potępiam. Z tym, że Korporacje zastępuje Państwo ¯\_(ツ)_/¯ A ja mówię o pełni wolności, zarówno tej osobistej, jak i gospodarczej.
@Sok_Mandarynkowy:

Masz bardzo wąski horyzont myśleniowy

???

I owszem, ty i oni możecie wychodzić z dwóch innych założeń,

???
Kto tutaj ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tym, że Korporacje zastępuje Państwo


xd akurat tam są głównie ludzie którzy nie chcą tego, tylko chcą żeby ludzie sami tworzyli firmy, ale nie było własności prywatnej, tylko wspólna (z czym się nie zgadzam, ale
@To_ja_moze_pozamiatam: Ok, masz rację, argument nie do podważenia. Bo przecież piszę o tym, że albo kupujesz w 100 %, albo wynajmujesz w 100 %. Jest czarne albo białe. Tak, masz rację. Płacę abonament za netflixa, więc powinienem teraz porzucić marzenia o posiadaniu mieszkania/domu lub samochodu i żyć na wynajem w każdym aspekcie mojego życia.

Skąd się biorą tacy jak ty?
@Sok_Mandarynkowy: Ale zarówno obecnie, jak i w niemal każdym poprzednim systemie kapitalistycznym robotnicy właśnie nie mieli własności prywatnej - tylko właściciele małych sklepów i przedsiębiorstw.
Większość ludzi jest robolami pracującymi w czyimś biznesie.
Przypominam definicje własności prywatnej - własność prywatna to własność jakiegoś przedmiotu z którego w ogóle nie korzystasz, a np. udostępniasz robolom żeby wziąć z wykonanej pracy wszystkie zyski, a na końcu je pomiędzy nich rozdystrybuować
Własność prywatną nie
@Sok_Mandarynkowy ostatnio sobie właśnie przekminialem to co sie obecnie dzieje. Mało kto ma wlasny samochód, rower czy mieszkanie.
To taki nowoczesny komunizm, gdzie każdy ma prace(jak sie dostaniesz do korpo to mozesz pierdziec w stołek i Cie nie zwolnią). Praca jak i same stanowiska są czesto zbędne, sami przełożeni nie potrafia wytłumaczyć sensu Twojej pracy - często coś co sie sprytnie zrobi w 15min, rozpisuje sie na 3h :D Dzien wypelniony spotkaniami
@Sok_Mandarynkowy:
Mimo że daleko mi do głoszenia aż takiej skrajności jaką tutaj prezentujesz, to też strasznie nie podoba mi się to parcie na abonamenty i usługi, które ludzie bezrefleksyjnie przyjmują. Jeszcze niedawno można było sobie kupić pecetową grę i bez problemu ją odsprzedać, a obecnie nie ma już praktycznie wydawców którzy by w ten sposób wydawali swoje produkcje(Gog mimo braku zabezpieczeń też na odsprzedaż nie pozwala). Powolutku podgryza się rynek wydań
@pejs_klostein: a co ma wspólnego "własność prywatna, która nie jest przeze mnie wykorzystywana" z propozycjami tej propagandy korporacyjnego zniewolenia? Po co ktoś miałby brać abonament na rzeczy "prywatne", czyli takie, z których nie korzysta?