Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1217
Jak wiadomo od stycznia w całym woj. Śląskim ma być już czyste powietrze ;) Mieszkańcy mieli 5 lat i dotacje na wymianę starych kopciuchów. Oczywiście tysiące osób tego nie zrobiło...

Warto jednak działać lokalnie, wśród swojej najbliższej społeczności. W moim bloku już tylko 3 sąsiadów miało piece węglowe (sami emeryci). Ta trójka potrafiła zasyfić całą okolicę. Mieli też ciekawe podejście do tematu: mamy dobre piece, smog jest przez samochody, rząd nie będzie nam nic kazał itd.

Zrobiłem więc w zeszłym roku 2 krotnie taką akcję, że wrzucałem mieszkańcom przygotowane przeze mnie ulotki do skrzynek, w których informowałem o uchwale antysmogowej, terminie, karach oraz gdzie można uzyskać dotacje. Jaki efekt? Właśnie ostatni z tej trójki montuje już piec gazowy.

Odnoszę wrażenie, że w przypadku niektórych ludzi, szczególnie ze starszego pokolenia jedynie przymus może ich popchnąć do działania.

#smog #slaskie #zabrze #ochronasrodowiska
Pobierz Jonn - Jak wiadomo od stycznia w całym woj. Śląskim ma być już czyste powietrze ;) Mi...
źródło: comment_1631078200qBaKVMYO2j6Vw30NAbByjr.jpg
  • 108
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: w samej łodzi jak gadali w radiu trwało by to over 200lat ;) na Śląsku nie załapałem się na wymianę bo to co proponowali było jakimś % rzutem tego jakie mamy potrzeby. Tak więc nakórwiam dalej wunglem. Polskim który sam sobie wykopię
@Tapirro: jestem ze śląskiego i jestem na etapie wymiany kotła, wiesz ile majster zawołal za SAMO PODPIĘCIE KOTŁA pod istniejącą instalację?8k pln.
serio, 8k za samo podpięcie pieca, byłem w szoku, gościu zauważył moje zmieszanie to powiedział mi prosto w pysk że nie pan to znajdą się inni co zapłacą i elo, terminy gościu na listopad( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jebwleb:
§ 2.

Rodzaje instalacji, dla których wprowadza się ograniczenia i zakazy w zakresie ich eksploatacji to instalacje, w których następuje spalanie paliw stałych w rozumieniu art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. z 2017 roku, poz. 220 z późn. zm.), w szczególności kocioł, kominek i piec, jeżeli:

1. dostarczają ciepło do systemu centralnego ogrzewania lub

§ 4.

W przypadku instalacji,