Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1217
Jak wiadomo od stycznia w całym woj. Śląskim ma być już czyste powietrze ;) Mieszkańcy mieli 5 lat i dotacje na wymianę starych kopciuchów. Oczywiście tysiące osób tego nie zrobiło...

Warto jednak działać lokalnie, wśród swojej najbliższej społeczności. W moim bloku już tylko 3 sąsiadów miało piece węglowe (sami emeryci). Ta trójka potrafiła zasyfić całą okolicę. Mieli też ciekawe podejście do tematu: mamy dobre piece, smog jest przez samochody, rząd nie będzie nam nic kazał itd.

Zrobiłem więc w zeszłym roku 2 krotnie taką akcję, że wrzucałem mieszkańcom przygotowane przeze mnie ulotki do skrzynek, w których informowałem o uchwale antysmogowej, terminie, karach oraz gdzie można uzyskać dotacje. Jaki efekt? Właśnie ostatni z tej trójki montuje już piec gazowy.

Odnoszę wrażenie, że w przypadku niektórych ludzi, szczególnie ze starszego pokolenia jedynie przymus może ich popchnąć do działania.

#smog #slaskie #zabrze #ochronasrodowiska
Pobierz Jonn - Jak wiadomo od stycznia w całym woj. Śląskim ma być już czyste powietrze ;) Mi...
źródło: comment_1631078200qBaKVMYO2j6Vw30NAbByjr.jpg
  • 108
@masz_fajne_donice: przy rozpalaniu, lub bardzo małym obciążeniu - zgodzę się - normalnie przy zimie od kiedy używam sensownego groszku - jest naprawde przyzwoicie. Gaz trudniej "spierdzielić" ale nadal to ze mniej śmierdzi nie znaczy ze jest zdrowy
@akhdir nie wiem jaki trzeba mieć zajebisty piec i zajebisty ekogroszek. Sąsiad rodziców w ramach oszczędności zmienił z gazu na ekogroszek. Popalił tym 2 lata. Dymił jakby wybrał papieża. Opadający popiół dokuczał tak, że okien nie chciało się myć, bo za chwilę wszystko u***rdolone. Syn mu się urodził i zaraz wrócił do gazu, bo nie będzie truł bąbelka.
@Niebieski40 było uczyć swoich sąsiadów syfiarzy jak się poprawnie pali w piecu. Całe dekady na to miałeś. Koniec z tolerancja dla trucicieli. W ogóle nikt nikogo nie zmusza do mieszkania w domku. Możesz nawet wynająć pokój z kilkoma Ukraińcami. Miliony ludzi wynajmują jak nie mieszkania to pokoje, a paniczom się zachciało mieszkać w domku, ale nie stać ich na ogrzewanie, to sobie oszczędzają na ogrzewaniu i wchodzą z toksycznym dymem w płuca
@Jonn tym cyganom jak widać nawet zapchany komin nie przemówiłby do rozsądku, bo go nie mają. Sprawdź sobie średnie IQ wśród ludów im pokrewnych.
@jbagiet: Jak ty nawet nie wiesz, jak wygląda spalanie w przemyśle xD
Powiedz mi, skąd smog w małych górskich wiochach, gdzie żadnego przemysłu nie ma? Gdzie jest smog w krajach na zachód od Polski, oni przemysłu nie mają?
@SKYFander: To może mnie oświecisz jak wypadają zanieczyszczenia z przemysłu i wydajność filtrów które muszą od paru lat stosować, w stosunku do pieca babci xD
Chłopie, w Polsce smog występuje chyba tylko w Krakowie xD W małych górskich duże stężenie zanieczyszczeń w powietrzu wynika z akurat z praw fizyki. Podpowiem Ci że w dolinach też możesz przy odpowiednim układzie powietrza, mieć potężny "Smog". Sprawdź sobie jak to wyglądało w Polsce na
w Polsce smog występuje chyba tylko w Krakowie


@jbagiet: #shitwykopsays

Polecam zwrócić uwagę na np okres PRLu, mało samochodów, mało przemysłu, a "smog" był dużo większy niż dziś

I nic ci nie dzwoni, jaki to może mieć związek ze sposobem ogrzewania domów? Nic a nic?
@SKYFander: Jak poczytasz te dane, to zrozumiesz :) Smog w tamtym czasie nie występował rok do roku, np w zimę stulecia był mniejszy niż w poprzedzające lata. Może w zimę stulecia nie grzali se w domkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)