Wpis z mikrobloga

Czyli tak:
* pieniądze (pożyczka) z UE zablokowane,
* wojenka z USA o TVN,
* a z Czechami o Turów,
* "wojna hybrydowa" z Białorusią (cokolwiek by to miało znaczyć)
* oraz z UE (której jesteśmy częścią, więc to jakieś dziwne),
* inflacja 5,4% przy stopach procentowych bliskich 0,
* w szkołach i na uczelniach straszy Czarnek,
* pierwszy w dziejach III RP stan wyjątkowy.

Coś pominęłam?

#bekazpisu #bekaznaswszystkichbotuzyjemy #polityka
  • 88
@Andreth: grube miliardy powydawane na niby-inwestycje. Miliardy płynące do rozmaitych fundacji i fundacyjek. Cieżkie miliony zwyczajnie ukradzione.

Do tego, bardziek subtelnie, zabetonowana punktoza na uczelniach (a punkty rozdaje Czarnek) i inne cuda gowinowskiej "reformy nauki".

Plus Nowy Ład w którym wszyscy się martwią ilebsyracą ale w kto4lrym chodzi o to, zeby uzaleznic samorządy od budżetu centralnego - i to będzie myk, który przetrąci kark wrogom Partii, ale wszyscy będą zbyt zajęci
panikujesz

Typowa baba o polityce xD


@DiscoKhan: Nie, głuptasku. Ja właśnie w przeciwieństwie do was pleciug nie panikuję i nie powtarzam głupot propagandy rządowej mieszających wszystko ze wszystkim, bo wiem, że jedynym celem tego stanu wyjątkowego jest zarządzanie strachem (no i uniemożliwienie publikowania zdjęć płaczących dzieci migrantów, bo to źle na słupki poparcia może zrobić).

Ale nie płaczcie później, misiaczki, jak następny stan wyjątkowy wprowadzony z byle powodu uderzy w was.
@Andreth: cukiereczku mój nasłodszy. Lukrecjo moja ulubiona.

Nie oglądam telewizji od 10 lat, podobnie ze słuchanien radio.

Na temat całej sytuacji przeczytałem parę artykułów z różnych źródeł. Nie będę się powtarzać co na tamten temat myślę, bo poprzedniego mojego komentarza nie przeczytałaś. Nawet jeżeli to nie ze zrozumieniem.

Fakty są jakie są, cywile wpieprzali się tam w zabezpieczenie granic które są chronione przed przemytem ludzi w granicę naszego kraju. Ten stan
Fakty są jakie są, cywile wpieprzali się tam w zabezpieczenie granic które są chronione przed przemytem ludzi w granicę naszego kraju.


@DiscoKhan: Mhm... Cywile (organizacje pozarządowe, humanitarne, dziennikarze, posłowie) wpieprzali się, coś tam ględząc o prawach człowieka. Trzeba im zabronić, po co ktoś ma patrzeć mundurowym na ręce.

TO NA PEWNO WYESKALUJE, RAZ UŻYLI POPRAWNIE STANU WYJĄTKOWEGO, A CO DALEJ!?


A bo widzisz, ci sami (organizacje pozarządowe, humanitarne, dziennikarze, posłowie) wpieprzają
@cecyl a co ma państwo opiekuńcze do Turowa, praworządności, wojenek dyplomatycznych i "hybrydowych"? Albo do stanu wyjątkowego


@Replica: To że uczestniczy we wszystkim zarówno pozytywnych sprawach jak i problemowych. Ty nie dostrzegłeś sukcesów rządu. Przykładowo takim, gdzie muszę się z PiSem zgodzić to dostawy szczepionek. Całkiem nieźle się udały. Druga kwestia to fakt, że to dość przypadkowa lista. Zwłaszcza Turów - sprawa która przeżyła wszystkie kadencję PO ( i z ramienia
@Andreth: bo ja jestem chamem i swój swego pozna ;)

5 lat temu te organizacje pozarządowe dosłownie pomagały aktywnie w przemycie ludzi. Aktywiści charytatywnie ratowali ludzi a wcześniej imigrant płacił parę tysięcy dolarów żeby trafić na odpowiednią łódkę. Sami aktywiści byli po prostu wykorzystani na swoją przesadną empatię.

Z mojej strony wszystko w tym temacie.
@cecyl czyli chcesz powiedzieć, że tylko państwo opiekuńcze prowadzi dyplomację, miewa spory z sąsiadami, a państwa nieopiekuńcze zawsze przestrzegają prawa i absolutnie nigdy nie mają problemów z praworządnością?
@Replica: oczywiście, że nie ale im więcej obszarów życia obywateli kontroluje państwo tym więcej spraw nas dotyka w mediach i łatwiej taką listę zbudować = nie jest obiektywna