Wpis z mikrobloga

Zatrudnilem sie na produkcji, wychodze z szatni o 22 ( zmiana 22-6) jetem na hali a kierownik do mnie co tak pozno xD mam byc o 21:30 bo material mam naszykowac xD pyta sie mnie czy mam nozyk tapicerski i szczypce to mowie ze nie dostalem a on ze mam sobie kupic, mowie mu ze to firma ma mi zalatwic a on do mnie, ze tu są inne zasady xD
#pracbaza #zalesie #bekazpodludzi #gownowpis
  • 228
  • Odpowiedz
@marek22: Przy czym moim zdaniem z tymi materiałami trzeba wyróżnić 3 sytuacje:
1. "Pojechać po materiał" - w domyśle pojechać do zewnętrznego dostawcy - oznacza czas pracy
2. "Pobrać materiał" - przenieść z punktu X w danym zakładzie do miejsca wykonywania pracy - to, czy to jest czas pracy definiują przepisy wewnątrzzakładowe
3. "Przygotować materiał" - jeśli jest to rozpakowanie, wstępna obróbka, sortowanie, przycinanie - moim zdaniem powinno być liczone
  • Odpowiedz
@Veillo ale do kogo masz pretensje, skoro godzisz sie na takie warunki to rób bez jęczenie, jakbys ty i inni tobie podobni nie zgadzali sie na takie traktowanie to nie byłoby Januszy na świecie


@Lofi_Mrufka: xD a może on chce robić z jęczeniem?
  • Odpowiedz
  • 0
Ja miałem w pierwszej robocie lepiej. Po tygodniu pracy syn szefa spytał się czy pojadę z nim na lotnisko po dostawę. To mówię ok i ucieszyłem się nawet że się chociaż na chwilę z tej piwnicy wyrwę. No i wychodzimy na zewnątrz i pytam się to czym jedziemy? A ten: No jak to? Twoim samochodem XD
  • Odpowiedz
  • 1
akurat ja pracuje w normalnym miejscu, ale skoro zaczynasz pracę o 22 to masz być gotowy o tej godzinie.


@shroon: strasznie robaczane myślenie.

Mnie na szczęście rozliczają z tego co zrobię, a nie z tego o której stanę na taśmie. Zaczynam w teorii 8-10, się jak przyjdę o 11 to też nic się nie stanie.
  • Odpowiedz
@Veillo: Dobrze że na budowę nie poszedłeś. Niektórzy mają własnego sprzętu za 3k PLN. Ja pracując w PL musiałem pierwszą wypłatę na narzędzia wydać. Nic nie dadzą bo ludzie kradną na potęgę.
  • Odpowiedz
@itozga: napisze to trzeci raz. Mamy w pracy tak, ze nikt nie moze zmusić i tyle. Kończysz i elo. Za próbę zmuszenia do nadgodzin przełożony moze zostac(i u mnie w firmie to działa, bo byly takie przypadki) zwolniony. Za zmuszenie uważa sie nawet teksty typu " a wiesz, ze umowa Ci sie kończy".
  • Odpowiedz
@DobrzeNaoliwioneLozysko: Dobra nie trolluj już XD w całej Europie są mniej więcej podobne normy prawa pracy, a praca na produkcji wymaga ciągłości działania, dlatego gotowość o 22 to nie jest niewolnictwo tylko konieczność i nie jest naruszeniem praw pracownika. Nie pracowałeś pewnie nigdy nie produkcji to może nie wiesz jak to działa ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz