Wpis z mikrobloga

#zalesie Byłam na badaniach medycyny pracy i pani doktor kazała mi jeść 5 niskotłuszczowych posiłków dziennie. I jeszcze pyta pobłażliwym tonem: ćwiczy pani coś w ogóle? Ja na to, że tak, trzy razy w tyg, a ona obleciała mnie spojrzeniem od góry do dołu i mówi: aha.
Kurła mogłabym być mniejsza, ale nie jestem wielorybem _ pierwszy raz doznałam nieprzyjemności w służbie zdrowia ze względu na wagę.
Ciekawe co ta baba mówi jak faktycznie trafia na jakąś otyłą osobę.

#dieta #odchudzanie
portugalka - #zalesie Byłam na badaniach medycyny pracy i pani doktor kazała mi jeść ...

źródło: comment_1627190216lO0Ky7KWyIcJgMCgmbOTtT.jpg

Pobierz
  • 203
@portugalka: Lekarz nie jest od tego, by ci słodzić jak to pięknie wyglądasz (od tego masz znajomych)
Mówisz, że ćwiczysz 3x w tygodniu, ale równocześnie nie masz diety? Podsumuje to klasycznym tekstem „dzików” z silki:
„siłka bez diety, jest jak seks bez kobiety”

Ps tez miałem kiedyś myślenie: A co mi tam ćwiczę to mogę zjeść dobrze, bo i tak spale to potem… nic bardziej mylnego xD
@portugalka: Ja na początku myślałam, że Ty masz brudne stopy :D A to opalenizna po efekcie noszenia sandałek :D
Jak na kobietę po ciąży bardzo dobrze wyglądasz, lekarka musiała chyba po prostu #!$%@?ć byleby poczuć się lepiej :P Kobiety tak mają wobec drugich kobiet.

Na pewno zdrowa dieta nie zaszkodzi Ci, a wręcz na pewno poprawi jakość Twojej skóry ;) Takie -5kg zrobi wiele z Twoim ciałem ;)
@portugalka: Są lekarze, którzy mają fiksację na jakimś punkcie, w którym uważają się lepsi i ekspertami. Za dzieciaka chodziłam do kardiolożki, która cisnęła mi, że mam się prostować - ale nie zczaiła, że się na co dzień nie garbięzc tylko po prostu wstydzę się jako nastolatka stać przed obcą babą bez stanika xD Pamiętam nawet, że przekonała moją mamę do chodzenia w takim ala pajączku, ale ortopedycznym i mi to kupiła
@portugalka: pani doktór wyskoczyła z kiepskim tekstem i jak wspomnieli wyżej - może intencje miała dobre pt. profilaktyka tylko realizacja już do bani. Olać - tak jak napisałaś, ona nie jest od tego i nie powinna się wypowiadać w tej kwestii. Dopiero przy zdjęciu podałaś dość istotną informację - jesteś po ciąży. Obstawiam że po prostu powoli sobie wracasz do wagi sprzed ciąży, każdy to robi w swoim tempie i ciało
Jeśli rzeczywiście ledwo się mieścisz w poprawnym BMI i sama przyznajesz że mogłabyś być mniejsza, to chyba dobrze że lekarz o tym wspomina?


@vomalio: eeeeee czy ty wiesz, ze wysportowana osoba, czesto ma bmi ponad 24, a nie jest otyła bo po prostu ma dużo mięśni? BMI, to jest dobre jak nie cwiczysz, inaczej jest bez sensu.

MI BMi pokazuje lekko ponad 25, a mam kaloryfer na brzuchu ¯\_(ツ)_/¯
@portugalka: nigdy nie byłam na granicy z najniższym bmi (z wyjątkiem wczesnego gimnazjum gdzie miałam niedowage lekką), prawdę mówiąc zawsze bmi białam od "brakuje 2-3kg do najniższej granicy" do "2kg i wyjde poza normę”

I powiem Ci, że nawet w czasach mojej najniższej wagi zawsze trafili się ludzie nazywający mnie ulańcem, jak i w czasach najwyższej mówiono mi, że jestem szczupła i mogę jeść więcej.

Najlepiej czuję się gdzieś na środku
@Sam_w_domu: No ale widzisz, że się mieści w zielonym pasku, no nie? Prawidłowa waga to prawidłowa waga, a nie "prawie nadwaga".

I tak, to bywa nieprzyjemne, jak cie ktoś taksuje wzrokiem. Zwłaszcza, że to była medycyna pracy, a nie, że dziewczyna poszła do dietetyka po porade xD Medycyna pracy xD

Nie wiem jak wy, ale ja bym od baby z medycyny pracy niechcianych porad na temat odżywiania nie słuchała. Dlaczego? Bo
@technojezus: Poza tym, Opka jest świeżo po ciąży (w niedawnym wpisie padło, że od ~6 miesięcy ma ćwiczenia na rozstęp mięśni brzucha itd), a laska jej ciśnie na wizycie, że ma schudnąć i nie ćwiczy xD

Żaden to lekarz, który nie ogarnia, że ktoś dopiero wraca do siebie po ciąży.

Laska niedawno urodziła, a ta jej ciśnie i mierzy ją wzrokiem. Super miłe dla osoby, która chce się dobrze ze sobą
@technojezus:
To tak jak pisałem, jak się dużo ćwiczy i jest w formie to oczywiście będzie to inaczej wygladac. Nie zmienia to faktu, że opka ma faktycznie nadwage i po prostu slabo wyglada (moja dziewczyna jest 2 razy mniejsza a juz ja cisne zebysmy sie wzieli za siebie, by nie przegapic momentu, ze bedzie ciezej :D)