Wpis z mikrobloga

#zalesie Byłam na badaniach medycyny pracy i pani doktor kazała mi jeść 5 niskotłuszczowych posiłków dziennie. I jeszcze pyta pobłażliwym tonem: ćwiczy pani coś w ogóle? Ja na to, że tak, trzy razy w tyg, a ona obleciała mnie spojrzeniem od góry do dołu i mówi: aha.
Kurła mogłabym być mniejsza, ale nie jestem wielorybem _ pierwszy raz doznałam nieprzyjemności w służbie zdrowia ze względu na wagę.
Ciekawe co ta baba mówi jak faktycznie trafia na jakąś otyłą osobę.

#dieta #odchudzanie
portugalka - #zalesie Byłam na badaniach medycyny pracy i pani doktor kazała mi jeść ...

źródło: comment_1627190216lO0Ky7KWyIcJgMCgmbOTtT.jpg

Pobierz
  • 203
@portugalka: a to po takim czymś moja matka znienawidziła lekarzy XD
Profilaktyka, słyszałaś o czymś takim? Jeśli rzeczywiście ledwo się mieścisz w poprawnym BMI i sama przyznajesz że mogłabyś być mniejsza, to chyba dobrze że lekarz o tym wspomina? Lepiej teraz, niż jak będziesz wielorybem.
Gdyby lekarze bardziej zwracali na to uwagę, to może byśmy nie mieli takich kłopotów z otyłością.
@Sam_w_domu: No ale widzisz, że się mieści w zielonym pasku, no nie? Prawidłowa waga to prawidłowa waga, a nie "prawie nadwaga".
I tak, to bywa nieprzyjemne, jak cie ktoś taksuje wzrokiem. Zwłaszcza, że to była medycyna pracy, a nie, że dziewczyna poszła do dietetyka po porade xD Medycyna pracy xD

Nie wiem jak wy, ale ja bym od baby z medycyny pracy niechcianych porad na temat odżywiania nie słuchała. Dlaczego? Bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 120
@portugalka: mam niższe BMI od Ciebie, jakoś 21 (chociaż BMI nie powinno być wyznacznikiem, bo nie uwzględnia masy mięśniowej) i ostatnio, kiedy byłam u ortopedy, stwierdził, że muszę zacząć ćwiczyć. Kiedy odpowiedziałam mu, że chodzę na siłownię, to odpowiedział "to proszę spacerować" XD a gość nawet nie spojrzał na badania, bo jedyne na co patrzył to moje cycki. Niektórzy lekarze są #!$%@?. Według niego chyba powinnam być chuda jak patyk. A