Wpis z mikrobloga

@goferek: jak po mieście to (jak u mnie) pewnie się dawno wytrzęsły w piz... ze szprych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak już bym się miał czepiać, to bym się czepiał o permanentny brak oświetlenia u baranów
  • Odpowiedz
@goferek: Taki odblask praktycznie nie ma znaczenia. W ruchu drogowym najistotniejsza jest widoczność z przodu i z tyłu. Odblask z boku jest widoczny dopiero jak się jest naprzeciw samochodu nadjeżdżającego z boku, ale wtedy albo samochód jest na tyle daleko, że nie ma ryzyka wypadku, albo jest na tyle blisko, że już nie ma czasu na reakcję bo rowerzysta jest już na masce i widać go bez odblasków z boku
  • Odpowiedz
mój rower ma 16 lat


@goferek: a mój ma ze 30 i już dawno wolałem dać opony z paskiem, bo (z pominięciem ostatniego covidowego okresu) dziennie do pracy nim jeździłem w Krakowie i na dziurawych drogach dawno te seryjne odblaski rozwaliłem.

Dobrze @ja_nie_lubie pisze, co komu po odblaskach jak świateł mało kto używa albo nawet jak używa to lampki z jedną zwykłą diodą 5mm i myśli, że go widać
  • Odpowiedz
@westu: dopiero teraz go zauważyłem na zdjęciu :D
@yourij: mi się podoba jak ktoś sobie zamontuje lampkę z tyłu na... plecaku. W taki sposób że to światło widzi chyba tylko pilot samolotu, bo przecież podczas jazdy plecy ma pochylone a nie ustawione pionowo. Swoją drogą, doceniłem ostatnio swoją lampkę ProX bo okazało się, że w przypadku bardzo słabej baterii ma ona tryb awaryjny który mocno ogranicza moc światła,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: tak. Gdy parę lat temu pracowałem w decathlonie to miałem styczność z ludźmi którym pękła szprycha na której opierał się odblask.
  • Odpowiedz
mi się podoba jak ktoś sobie zamontuje lampkę z tyłu na... plecaku


@goferek: lepsze są laski, co światło mają pod koszykiem, w którym leży w chu... wielka torebka zwisająca z każdej strony albo te lampki pod siodełkiem zasłonięte też jakimiś plecakami albo koszykiem czy inną bluzą :)

ja mam rower typu złom, odje*łem manianę - na widelcu z przodu białe paski LED na zipach, na mocowaniu zderzaka z tyłu czerwone
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@goferek: w droższych modelach nie są wcale montowane, jak widzisz taki rower z daleka wiesz już że to bieda wersja, coś jak czarne zdzerzaki w samochodzie.
  • Odpowiedz
Przy lepszej jakości kołach, gdy są bardzo sztywne taki odblask wetknięty pomiędzy szprychy może spowodować ich pęknięcie, urwanie nypla lub co najgorsze wyrwanie nypla z obręczy niszcząc obręcz.


@Baczy:
To teraz wysnuta z palucha czy komuś kiedyś coś takiego się przytrafiło i potrafi udowodnić że to odblask był winny?
Bo z drugiej strony mi się zdążyły pękające szprychy pomimo tego że zadnych odblasków nie mam i nie miałem...
  • Odpowiedz