Wpis z mikrobloga

Ehh cięzko będzie temu krajowi wrócić do normalności. Od chyba tygodnia w #bialystok w centrum miasta wisi instalacja z kolorowymi parasolkami nad ulicą Kilińskiego. No i fajnie. Zawsze to jakaś atrakcja i coś innego. Ale oczywiście hurr durr. "Marnowanie pieniędzy, mogliby na szkoły dać albo szpitale", "Po co nam to?" - No tak. Najlepiej niech w mieście nic się nie dzieje. Później narzekania że miasto wymarłe i nudne.
najlepsi są oczywiście wielcy narodowcy co to teraz we wszystkim widzą "tęczę". no to jest hit. Kolorowe parasolki i komentarze już:
"IDIOTA wymyslił. ***** LEWAKÓW i DEWIANTÓW", "220 tysięcy zł trzaskowski kolejny raz przekazał na zabawy tych lgbte"

Przykre jest to jak udało się w ciągu paru lat obrzydzić ludziom w Polsce wszystko co kolorowe.

#urojeniaprawakoidalne #zalesie #smutek
Grubas - Ehh cięzko będzie temu krajowi wrócić do normalności. Od chyba tygodnia w #b...

źródło: comment_1626508168yq6VhA7oRg18nycrFWKMJq.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bubo_bubo: Właśnie o to chodzi. Tam jest zacytowany komentarza kogoś z netu kto nawet nie czyta i nie interesuje sięco komentuje.

1. Nie wydano na tą instalację 220 tylko 150k
2. Żadnych pieniędzy nie dał Trzaskowski
3. Nie ma to nic wspólnego z LGBT.
  • Odpowiedz
Szkoda że nie zacytowałeś fragmentu w którym wspomniałem o gospodarności.


@Grubas: po cholerę skoro nic nie wnosi do tematu, a w dodatku wynika z niego, że niezbyt wiesz co to gospodarność:

Deficyt budżetowy pozostanie na projektowanym poziomie – 123 mln
  • Odpowiedz
@Bubo_bubo: Czekaj. To Twoim zdaniem gospodarność by polegała na tym żeby budżet przeznaczony przeznaczyć na naprawę dróg, bo to twoim zdaniem jest bardziej palący problem? Bo jak nie rozumiem, to śmiało możesz mi wytłumaczyć.
  • Odpowiedz
To Twoim zdaniem gospodarność by polegała na tym żeby budżet przeznaczony przeznaczyć na naprawę dróg, bo to twoim zdaniem jest bardziej palący problem?


@Grubas: ja #!$%@?ę. To nie ja to pisałem, więc nie manipuluj. Przepłacone parasolki za 150k to na pewno najbardziej palący problem w mieście. Ode mnie koniec, bo nie widzisz, że defraduacja pieniędzy publicznych jest zła i miasto rucha mieszkańców Białegostoku za ich własne pieniądze.
  • Odpowiedz
@Bubo_bubo: Nie unoś się. Jest to wał w #!$%@? i wiem o tym i nawet pisałem wcześniej.

To już jest kwestia źle działającego systemu przetargów i wałów w tym kraju. Czego by nie chcieli zrobić to koszty by były podobne.
  • Odpowiedz
@Grubas jakby to zrobil prywaciarz to nie ma problemu ale w sytuacji gdzie zaraz nie bedzie kasy zeby zatrudnic nauczycieli czy lekarzy w lokalnym szpitslu to takie zbedne wydatki kłują w oczy.
Jezeli to wydatek samorzadu to niepotrzebnie to wzieli na siebie, trzeba bylo znalezc sponsorów
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Tu się zgodzę. Akurat w kwestii środków na kulturę lepiej by było przeznaczyć to na rzeczy związane z szeroko pojętą oświatą. Tylko nie wiem do końca czy to też nie jest tak że to są jakieś środki "celowe" i jakby oni muszą wydać je na konkretne działania zadeklarowane przy sporządzaniu budżetu.

W sumie nie miałem zamiaru w tym wpisie komentować akurat tego, że mamy kraj wałami płynący i to
  • Odpowiedz
220k? Jprdl, powiedzcie im, że następnym razem @kolikowski zrobi im to za 100k. Konstrukcja + malowanie + kotwy + linka + parasolki z pepco = maks 50k. Dwóch ukraincow w tydzień to składa za 5k. Zysk 45k, minus podatki i inne zusy 30k. 30k w tydzień. A oni zarobili spokojni 100k.
  • Odpowiedz
Ehh cięzko będzie temu krajowi wrócić do normalności


@Grubas: czekaj ale wynajęcie i zainstalowanie rusztowania jak przy scenach muzycznych plus kupno kilkudziesięciu parasolek to jest parę godzin roboty ekipy i nawet płacąc zespołowi 30 osób 100zł za godzinę to wyjdą grosze za pracę + parasolki + wynajęcie rusztowania. A nie 220tys. zł.

Jeżeli uważasz taki wał za powrót do normalności to trochę tak jakby ci ktoś napluł w twarz a
  • Odpowiedz