Wpis z mikrobloga

Moi znajomi mówią, że mam "gadane". Nieraz śmieję się do łez (nawet poza hipomanią to jest moją cechą, ale nie ma wtedy dużego nasilenia) i gdybym nagle powiedziała im, że miewam stany depresyjne, że kiedyś mało brakowało, a by mi już Święty Piotr otwierałby bramę niebios z zawiasów bym mogła się przecisnąć (dlatego też nie chcę brać Convulexu, bo po nim bardziej przytyję XD) to by nie uwierzyli. Gdybym się zabiła to by wszyscy, np. w pracy się za głowę złapali i powiedzieli CO DO CH^JA ( _) Taka podstępna jest ta choroba (°°

Jeżeli was to interesuje to mogę opisać moją krótką przygodę z psycholog na NFZ ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#nabiegunach #psychologia #psychiatria #psychiatra #depresja #medycyna #leki #choroby #memy
Pobierz KlaudiX - Moi znajomi mówią, że mam "gadane". Nieraz śmieję się do łez (nawet poza hi...
źródło: comment_1625814099maXyIrNjDZz2OhP9j07qnL.jpg
  • 29
@KlaudiX: lit znacząco zmniejsza częstość hospitalizacji w ChAD, a więc i nasilenie nawrotów. Możesz spróbować pogadać o tym z lekarzem prowadzącym. Tylko niestety konieczna okresowa kontrola poziomu we krwi.
@Geomemnon: rozmawialiśmy na ten temat z lekarzem i ja nie jestem przekonana do tego leku, ale wytyczne piszą jasno, że w przypadku takim jak ja wskazany jest Convulex, ale na razie próbuję z Arypiprazolem ()
@TheOneWhoKnocks: nie całkowita, np. w hipomanii pamięć krótkotrwała jest zaburzona, bo zdarza się, że nie pamiętam co gadałam przed chwilą, zapomniałam że o coś już pytałam, słaba koncentracja. Tak to wygląda więc nie wiem czy można to nazwać amnezją
@KlaudiX: cnovulex czy tam inny walproinianowy lek to małe piwo przy licie, a w przypadkach kobiet w wieku reprodukcyjnym to już w ogóle nie bardzo do stosowania. No ale na pewno lekarz Ci dobrze powie. Możliwości jakby co są. Zdrowia!