Wpis z mikrobloga

Ktoś uważa tak samo jak ja, że pandemia się jeszcze nie skończy i będziemy mieć 4 i prawdopodobnie 5 falę, mimo wysokiej skuteczności szczepionki dzięki której mamy prawie zerową liczbę zgonów na wariant delta w Uk czy Izraelu. To rządy i tak będą zamykać gospodarkę argumentując to wysoką liczbą zakażeń (zarażają się wszyscy, zaszczepieni jak i niezaszczepieni) by mieć pretekst do kontynuowania obecnej polityki monetarnej, tzn. bardzo niskie stopy procentowe i kontynuowanie dodruku (QE), tym samym zadłużając społeczeństwo u państwa, przecież to jest w tej chwili bardzo na rękę bankom centralnym, Powell dalej będzie gadał, że inflacja jest przejściowa, więc bańka mieszkaniowa, czy giełdowa (sp500, dax, nasdaq, dowjones) zostanie na #!$%@? szczytach i będzie rosnąć.
Nikomu nie jest na rękę podnoszenie obecnie stóp procentowych z wyjątkiem klasy średniej, która nie oszukujmy się, ma gówno do gadania.
Jeżeli ktoś ma inne zdanie na ten temat niech się wypowie.
Screen nasdaq dla uwagi (obecnie jesteśmy 700$ wyżej, zrobili to w 2 tygodnie)
#gielda #ekonomia #finanse #bankowosc #covid19 #covid19stats #szczepienia #szczepionki #koronawirus #banki #usa #inwestycje #nieruchomosci #polityka #inwestowanie
Pobierz GlenGlen12 - Ktoś uważa tak samo jak ja, że pandemia się jeszcze nie skończy i będzie...
źródło: comment_1625422386SsKoNxXaQIik6aCWHA3Uvn.jpg
  • 32
@GlenGlen12: przychodzisz na tag z hipoteza ze jestes madrzejszy niz najlepsi onwestorzy na swiecie, robisz sobie beke z ludzi ktorzy do czegos doszli jak Powell, a po wszystkim to mnie masz za buca xD.

Luster chyba w domu nie masz, mordko
@GlenGlen12: ja cały czas jestem zdania, że lockdowny są po to, by ograniczyć zmiany klimatyczne. Badania mówią jasno (pogoogluj, nie będe ich szukał, bo już kiedyś tu gdzieś wklejałem) - 10 lat lockdownów i cofnie się zmiany klimatyczne. I to nas właśnie czeka.
@GlenGlen12: taki wciska kit ze jak wpiszesz w google "temporary inflation 2021" to wyskocza ci wszystkie glowne amerykanskie magazyny/serwisy/etc finansowe z wytlumaczeniem czym jest spowodowana kwietniowa inflacja. I sa to newsy sprzed wystapienia fedu.

W tych newsach bedziesz mial tez przewidywania na najblizsza przyszlosc. I zgadnij co. Sprawdzaja sie.

Po drugiej stronie jestes ty, ktory nazywa kogos klamca tylko dlatego ze tak. Bo nie masz nawet podstawowej wiedzy w temacie, bo
@iighlaq_alhabl:

ja cały czas jestem zdania, że lockdowny są po to, by ograniczyć zmiany klimatyczne. Badania mówią jasno (pogoogluj, nie będe ich szukał, bo już kiedyś tu gdzieś wklejałem) - 10 lat lockdownów i cofnie się zmiany klimatyczne. I to nas właśnie czeka.


Nie no to już jest przesada, że można dziś wciskać takie bzdury, a bydło i tak uwierzy.
@zenitram: po pierwsze - związek lockdownu ze zmianami klimatycznymi to moje luźne przemyślenia, a nie jakieś naukowe analizy. Po drugie - związek JEDNORAZOWEGO lockdownu z wpływem na klimat został odnotowany jako niski. Postawiono wniosek, że jego powtarzalność przez 10 lat połączona z innymi działaniami na rzecz klimatu - takimi jak ograniczenia CO2, przejście na energię zieloną i atomową itd... zahamuje zmiany klimatyczne. To czy świat będzie 10 lat blokował wszystko każdej
@iighlaq_alhabl Tak jak mówiłem polecam obejrzeć dokument który podlinkowałem. Pomoże to poszerzyć trochę horyzonty. Sam potwierdzasz, że wpływ był niski. To miałem właśnie na myśli mówiąc że lockdown to pikuś w porównaniu do tego co jest potrzebne by zahamować podróż w złym kierunku. Wbrew pozorom te problemy klimatyczne, które są najpopularniejsze jak generowanie CO2 niekoniecznie są najbardziej krytyczne. Po prostu o tym się mówi. A nie mówi się np. o przenawożeniu czy
@GlenGlen12 ludzie zostali do tego stopnia oglupieni że mają zwichnięty instynkt samozachowawczy lecz tylko dzięki demokracji która ochronia tych idiotow a natura się nie może sama eliminować jak to ma w zwyczaju ze słabymi jednostkami.