Wpis z mikrobloga

Ktoś uważa tak samo jak ja, że pandemia się jeszcze nie skończy i będziemy mieć 4 i prawdopodobnie 5 falę, mimo wysokiej skuteczności szczepionki dzięki której mamy prawie zerową liczbę zgonów na wariant delta w Uk czy Izraelu. To rządy i tak będą zamykać gospodarkę argumentując to wysoką liczbą zakażeń (zarażają się wszyscy, zaszczepieni jak i niezaszczepieni) by mieć pretekst do kontynuowania obecnej polityki monetarnej, tzn. bardzo niskie stopy procentowe i kontynuowanie dodruku (QE), tym samym zadłużając społeczeństwo u państwa, przecież to jest w tej chwili bardzo na rękę bankom centralnym, Powell dalej będzie gadał, że inflacja jest przejściowa, więc bańka mieszkaniowa, czy giełdowa (sp500, dax, nasdaq, dowjones) zostanie na #!$%@? szczytach i będzie rosnąć.
Nikomu nie jest na rękę podnoszenie obecnie stóp procentowych z wyjątkiem klasy średniej, która nie oszukujmy się, ma gówno do gadania.
Jeżeli ktoś ma inne zdanie na ten temat niech się wypowie.
Screen nasdaq dla uwagi (obecnie jesteśmy 700$ wyżej, zrobili to w 2 tygodnie)
#gielda #ekonomia #finanse #bankowosc #covid19 #covid19stats #szczepienia #szczepionki #koronawirus #banki #usa #inwestycje #nieruchomosci #polityka #inwestowanie
Pobierz GlenGlen12 - Ktoś uważa tak samo jak ja, że pandemia się jeszcze nie skończy i będzie...
źródło: comment_1625422386SsKoNxXaQIik6aCWHA3Uvn.jpg
  • 32
fale falami, ale rząd musi mieć kasę z podatków, więc nie sądzę, aby było jakoś dużo lockdownów, może ograniczenia to tak
@WiktorekS: moze zainwestować, ale jest to obarczone ryzykiem w porównaniu z lokatami które w tej chwili wynoszą 0,01%, biedota nie ma czego inwestować, tak samo jak nie mają oszczędności, a klasa wyższa to najczęściej insaiderzy.
"Szur, szur" - ale jesteś oryginalny, o ja cię kręce
@GlenGlen12: powiem tak, każda okazja do obrabowania społeczeństwa jest dobra i tak długo jak będzie się nadarzać, tak długo będą z tego korzystać. I tak szczerze powiedziawszy to głupi ludzie sami na siebie kręcą ten bat, bo wystarczy się zaszczepić i mieć problem z głowy.
@GlenGlen12: to jak bogaci inwestuja to nie jest to obarczone ryzykiem?

Dlaczego ze swoja wiedza nie postawisz shorta na spolki ktore w przypadku kolejnego lockdownu straca najwiecej? Np. na parkk rozrywki, sieci hoteli, sieci restauracji, linie lotnicze.

Chyba ze tak tylko piszesz zeby pisac i poczuc sie madrym.

Inflacja akurat najbardziej dotyka bogatych.
Inflacja akurat najbardziej dotyka bogatych


@WiktorekS: w jakiz to sposób? Najbardziej dotyka klasę średnią, bo zjada zgromadzony kapitał o ile ten nie jest odpowiednio ulokowany. Biedni byli i pozostają biednymi.

@WiktorekS: te raporty o tymczasowości inflacji to pochodzą z przyszłości? Pewność siebie z jaką ferujesz wyroki każe sugerować, że znasz przyszłość na co najmniej 2 lata do przodu
@Sabarolus: inflacja to podatek od majatku/oszczednosci.

45 proc. polskiej klasy średniej nie ma żadnych oszczędności. Taki sam procent posiada jakąś pożyczkę lub kredyt


Przeciez ja tylko operuje na raportach specjalistow, sam specjalista nie jestem. Druga strona za to operuje swoim mysleniem zyczeniowym na zasadzie "chce zarobic, ale poczekam az najpierw spadnie". I tak czekaja, i czekaja, a spasc nie chce, wiec to na pewno jakis spisek, w koncu ma spasc a
@Sabarolus: zapomniales tylko dodac ze nie mowi kiedy, tylko ze kiedys nastapi. Co chyba kazdy wie? Tylko xe jak nastapi za np. 5 lat, w ktorych s&p podwoi swoja wartosc, a ty przez te 5 lat bedziesz trzymal gotowke na -3-5%, to zgadnij jak na tym wyjdziesz :)

Gosciu, wpisz w google "middle class savings us", przeciez to nie jest zadna tajna wiedza. Juz nie wspominajac o tym ze tam cytaty
@WiktorekS: chyba kpisz. Ty cos twierdzisz to to udowadniaj. Ja mam szukać źródeł pod Twoje komentarze? Z doświadczenia wiem, że jak ktoś pisze, żebym sobie wygooglowal to pojęcia nie ma o temacie, w którym się wypowiada.

To samo można odnieść do ciebie. Jeżeli jest pewien wzrostow to wchodź na lewarze x20, najlepiej jeszcze na kredycie. W czym kłopot?
@Sabarolus: gosciu to ty do mnie sie odezwales, nie ja do ciebie. Jak ci sie nie chce szukac zrodel to pozostan sobie biedny, nie mogloby to mnie mniej obchodzic.

Z tym ze ja gram na wzrosty. To mnie odroznia od wszelkiej masci szurow ktorzy pisza o spadkach a na nie nie graja.