Wpis z mikrobloga

Moje top 10 gier RPG of all time
1. Gothic - co tu dużo mówić niedościgniona legenda. Ma wszystko co dobry RPG mieć powinien
2. Gothic 2 - kontynuacja legendy. Równie doskonała.
3. Skyrim - gra która wywróciła gatunek do góry nogami i zrobiła to bardzo dobrze. Główny wątek paskudny ale wątki poboczne jak i rozwój postaci to coś pięknego.
4. Wiedźmin 3 - fabularny majstersztyk. Inne elementy odstają ale za fabułę dam mu wysoką notę mimo że nie jestem wielkim fanem
5. Morrowind - taki uboższy Skyrim ale równie dobry no i mam mega sentyment jedna z moich ulubionych gier dzieciństwa
6. Mass effect 1,2,3 - nie lubię gier futurystycznych ale tutaj mam wyjątek bo historia wspaniała. Nie będę rozdzielał częściami bo wszystkie podobne
7. Gothic 3 - klimat świetny ale gra niestety to już nie to co poprzedniczki. Mimo wszystko bardzo lubię.
8. Oblivion - gra spartolona głównie za sprawą twarzy i debilnego systemu skalowania ale i tak się świetnie bawiłem
9. Fallout News Vegas - fanem serii nie jestem ale w postapokaliptycznym Vegas się mega bawiłem. Pościg za tym typem sprawił mi mega frajdę.
10. Wiedźmin 2 - prawdę mówiąc średnio lubię ale z gatunku RPG temat został wyczerpany więc daje 2 część wiedźmina która obiektywnie też nie jest zła.

Taka moja topka może jakiś fan gatunku szuka czegoś ciekawego to niech sobie przypnie temat

#gry #rpg #oswiadczenie #gothic #wiedzmin #skyrim #oblivion #morrowind #masseffect #baldursgate #icewinddale #diablo #pcmasterrace

#gry
korporacion - Moje top 10 gier RPG of all time
1. Gothic - co tu dużo mówić niedości...

źródło: comment_1625323273YM0CKpUYIP5mG8IQkyGCZ5.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@korporacion: Gothic 1 to dla mnie zawsze nostalgiczna podróż, uwielbiam mroczny klimat świata i fajnie napisane życie obozów.
G2 to było dla mnie uczucie jakbym sam uciekł z kolonii xD tym bardziej, że grałem od razu na polską premierę, bardziej kolorowy świat, lepsza grafika no i duże miasto, jak na gothicka oczywiscie. "Starzy znajomi" z G1. Wydaje mi się, że społeczne problemy po upadku bariery powinny być troszkę lepiej rozwinięte,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@korporacion: jak dla mnie brakuje na pewno Falloutów 1 i 2 i Planescape: Torment, pewnie Baldury też warto wspomnieć, chociaż rozumiem że to ranking RPGów z ery 3D. Niemniej jeśli lubisz gatunek to warto się przemóc i sprawdzić te klasyki, żeby zobaczyć co było wzorcem 20 lat temu i dla wielu (np dla mnie) dalej pozostają w topce.
  • Odpowiedz
Ma wszystko co dobry RPG mieć powinien


@korporacion: Czyli w sumie co? Brak sidequestow? Spartolony rozwoj postaci i balans? Ubogi watek glowny, zeby nie powiedziec beznadziejny? Liniowa fabule? Duzo pustej i niezagospodarowanej przestrzeni? Walke z ostatnim bossem ktora inaczej niz "XD" nie da sie skomentowac? Mase ucietych watkow i pomyslow? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
sporo jest


@korporacion: Skoro jest tak duzo to chcialbym zebys mi pokazal przynajmniej 10 jakie sa dostepne w 2 rozdziale +

rozwój postaci jest najlepszy jaki w ogóle widziałem w grach. A balans jest znakomity chyba że grałeś w jakieś
  • Odpowiedz
Skoro jest tak duzo to chcialbym zebys mi pokazal przynajmniej 10 jakie sa dostepne w 2 rozdziale +


@Vezz: ale zwróć uwagę że inne gry nie mają rozdziałów chociaż zgodzę się że później trochę brakuje czegoś więcej poza wątkiem głównym

No to fajny balans i rozwoj postaci gdzie od 3 rozdzialu masz prawie wszystko na strzala. O tym, ze w 1 rozdziale mozesz byc juz niewiadomo jakim koksem nie wspomne. O tym, ze mozesz w 2 rodziale pobic NPC'ta i dostac najlepsza bron w grze tez nie. I o tym, ze gra zmusza cie do grania 2H tez nie warto wspominac. O systemie magii tez
  • Odpowiedz
ale zwróć uwagę że inne gry nie mają rozdziałó


@korporacion: Maja tylko, nikt ich nie nazywa rozdzialami i nie masz na pol ekranu komunikatu "ROZDZIAL 3 RZULTA MORDA" kiedy np zmieniasz lokacje na nowa. I nie "troche" tylko doslownie nie masz prawie żadnych nowych side questow po pierwszym rozdziale.

mówisz z perspektywy gościa który już wie jak
  • Odpowiedz
@korporacion:

ale wątki poboczne


Też do dupy, każdą szło zrobić bez mrugnięcia okiem postacią nastawioną na 2h heqvyarm. Ciężkozbrojny asasyn, tego w żadnej grze nie było. A o tym jak zmarnowano CW to nawet nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@korporacion: Dobry ranking, tylko na pierwsze dwa miejsca dałbym klasyczne fallouty, o których nawet już ktoś wspomniał. Gothików nie trawię i raczej nigdy nie będę, a to że są objęte kultem praktycznie tylko w tym kraju (mimo, że same gry są z Niemiec) zawsze pozostanie dla mnie zastanawiające.
  • Odpowiedz
@korporacion: Nie chcę od razu krytykować jak jakiś rpgowy neofita, zresztą to twoja subiektywna lista, dlatego dam ci małą radę: spróbuj pyknąć sobie w starego Tormenta, Baldura 2, może jakieś Pillarsy czy DoS, a nawet takie Drakensangi ;)
  • Odpowiedz