Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem, że i ja napiszę taki post, ale już nie raz ta społeczność pokazała że można na was liczyć.

Mój tata na skutek cyklicznego zwalniania części ludzi poprzez optymalizację i automatyzację procesów w firmie po prawie 40 latach pracy w jednej firmie stracił pracę.

Ma 56 lat i należy do pokolenia które nie zmieniało pracy jeśli było im dobrze w firmie, a przez większość czasu był zadowolony, zajmował takie stonowiska jak:

- Kierownik Oddziału Sieci Wydzielonej Tarnów Wschód - Utrzymanie i budowa sieci telekomunikacyjnej

- Starszy specjalista ds. Zleceń Usługowych i Uszkodzeniowych w Krakowie- Telekomunikacja Polska S.A. - Zestawianie , utrzymanie, pomiary łączy transmisji danych i telekomunikacyjnych

- Starszy specjalista ds. Realizacji Zleceń Usługowych Orange Polska S.A. Kraków - Realizacja wywiadów i zleceń dla klientów indywidualnych, biznesowych i strategicznych, oraz operatorów Telekomunikacyjnych w systemach elektronicznych

- Starszy specjalista ds. Dostarczania i Utrzymania Usług. Wydział operacyjnego utrzymania usług Orange Polska S.A. Kraków - Utrzymanie infrastruktury telekomunikacyjnej włącznie z urządzeniami transmisji danych wraz z urządzeniami klienckimi.

Większość jego pracy to praca biurowa, realizacja zleceń, kontakt z klientem.
Szybko się uczy, jest sumienny i zbierał dobry feedback od przełożonych.
Nie zna języka obcego.

Mieszka w Tarnowie, a pracował zdalnie dla firmy z Krakowa. Próbuje szukać pracy w Tarnowie, ale rynek pracy w Tarnowie jest dość ubogi i póki co niczego nie znalazł.

Jeśli ktoś szuka pracownika, którego można łatwo przeszkolić i który może pracować zdalnie lub na miejscu w Tarnowie, to byłbym wdzięczny za kontakt. Chętnie prześlę CV.

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

#praca #pracazdalna #tarnow #szukampracy #telekomunikacja
  • 134
@zexan: jeśli potrafi wykonywać jakieś podstawowe prace w wykończeniówce np. malowanie to zapotrzebowanie na tego typu prace jest ogromne i może sobie dorobić w trakcie poszukiwania lepszej roboty. Zleceń najlepiej szukać na lokalnych grupach Facebook np grupy nowych osiedli lub olx czy fixly
@zexan: na grupie facebook'owej mojej dzielnicy co chwilę widzę posty, że ktoś szuka złotej rączki do drobnych prac - hydraulika, malowanie, skręcenie szafek, podłączenie czegoś, etc. Ba, w pewnym momencie ludzie którzy korzystali z usług jakiejś złotej rączki sami podają dalej w komentarzach do niej kontakt.
@zexan: nie pomogę ale dodam że teraz w budowlance/wykończeniowe jest złoty okres i wszyscy gola ludzi aż huczy. Malowanie dwóch pokoi ok 15m2 po podłodze = 3k :/ Póki nie znajdzie stałej pracy to zarejestrowanym się w urzędzie pracy (ubezpieczenie) i najwyżej coś na zlecenie robił ale tak żeby nie łamać zasad bycia bezrobotnym
Powodzenia dla taty
@zexan: + dla zasięgu, widać po opisie, że Twój tata zna się na robocie, minus taki że to pewnie wąska branża.
Z tym angielskim u Taty jest bardzo źle? Pytam, bo w capgemini kiedyś zgadałem się ze sprzątaczką (widać było, że pani na poziomie), jak się okazało, pracowała w tpsa na jakimś kierowniczym stanowisku, ale poleciała przez brak znajomości angielskiego :/ w wieku 53 lat nie była w stanie na szybko
@zexan: Na pewno twój tata nie ma jakiś znajomości? Przez 40 lat na pewno poznał kogoś, kto teraz robi u konkurencji, albo ma dobry kontakt. Najłatwiej w takiej sytuacji dostać robotę "po znajomości".
Podbijam też pomysły powyżej, czyli profil na LinkedIn (kompletny, ze zdjęciem, itp) i pracuj.pl.
Rynek telekomunikacji jest specyficzny, takiego specjalistę na pewno będzie ktoś chciał u siebie. Powodzenia!
@zexan: bezpośrednio nic nie pomogę, bo jestem z Wrocławia, ale Comarch ma jeden cały business unit od telekomunikacji. Chyba maja duży oddział w Krakowie, może tam uderzcie? Dużo projektów ma ten dział, może uda się akurat załapać. Tak mi przyszło do głowy. Powodzenia i może kup tacie jakąś książkę o stoicyzmie albo pozytywnym myśleniu, bo taka sytuacja potrafi przybić człowieka. Trzymajcie sie
@zexan: Niech wejdzie na tarnowiak.pl i dział zatrudnię, pełno jest ofert dla budowlańców, pomocników, jakichś monterów za niezłe pieniądze. Tylko żeby zarobić trzeba pracować, a z doświadczenia (również i mojego ojca) wiem, że z wiekiem zaczyna to wyglądać coraz słabiej, motywacja mniejsza, wymagania większe i wszystko przeszkadza.