Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem, że i ja napiszę taki post, ale już nie raz ta społeczność pokazała że można na was liczyć.

Mój tata na skutek cyklicznego zwalniania części ludzi poprzez optymalizację i automatyzację procesów w firmie po prawie 40 latach pracy w jednej firmie stracił pracę.

Ma 56 lat i należy do pokolenia które nie zmieniało pracy jeśli było im dobrze w firmie, a przez większość czasu był zadowolony, zajmował takie stonowiska jak:

- Kierownik Oddziału Sieci Wydzielonej Tarnów Wschód - Utrzymanie i budowa sieci telekomunikacyjnej

- Starszy specjalista ds. Zleceń Usługowych i Uszkodzeniowych w Krakowie- Telekomunikacja Polska S.A. - Zestawianie , utrzymanie, pomiary łączy transmisji danych i telekomunikacyjnych

- Starszy specjalista ds. Realizacji Zleceń Usługowych Orange Polska S.A. Kraków - Realizacja wywiadów i zleceń dla klientów indywidualnych, biznesowych i strategicznych, oraz operatorów Telekomunikacyjnych w systemach elektronicznych

- Starszy specjalista ds. Dostarczania i Utrzymania Usług. Wydział operacyjnego utrzymania usług Orange Polska S.A. Kraków - Utrzymanie infrastruktury telekomunikacyjnej włącznie z urządzeniami transmisji danych wraz z urządzeniami klienckimi.

Większość jego pracy to praca biurowa, realizacja zleceń, kontakt z klientem.
Szybko się uczy, jest sumienny i zbierał dobry feedback od przełożonych.
Nie zna języka obcego.

Mieszka w Tarnowie, a pracował zdalnie dla firmy z Krakowa. Próbuje szukać pracy w Tarnowie, ale rynek pracy w Tarnowie jest dość ubogi i póki co niczego nie znalazł.

Jeśli ktoś szuka pracownika, którego można łatwo przeszkolić i który może pracować zdalnie lub na miejscu w Tarnowie, to byłbym wdzięczny za kontakt. Chętnie prześlę CV.

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

#praca #pracazdalna #tarnow #szukampracy #telekomunikacja
  • 134
  • Odpowiedz
@zexan: Kurczę, zajmuję się automatyzacją procesów biznesowych :( i to czasami jest właśnie efekt zmian. W mojej firmie przez moją pracę z robotą pożegnało się już 35 osób, zastąpiło ich AI i maszyny.
  • Odpowiedz
mogłaby się skutecznie uczyć języka


@zexan: padła tutaj propozycja Anki. Używałem tego programu od bodajże 2009 czy 2010 roku. Niezłe wsparcie w nauce języka, zwłaszcza gdy ma się dobrą talię lub chęć do tworzenia swojej podczas np. kursu językowego.

Natomiast do nauki języka od zera polecam ai.glossika.com. Ja korzystam z tego do nauki rosyjskiego, przerobiłem niedawno cały zbiór zdań. Od znajomości cyrylicy i kilku zdań i słów na krzyż po rosyjsku doszedłem do momentu, gdy jestem w stanie prowadzić płynnie konwersację z Rosjanką, czytać artykuły w gazetach, książki i rozumieć ze słuchu mniej skomplikowane audycje radiowe i telewizyjne. Brat zrobił tak cały kurs hiszpańskiego, w połączeniu z podcastami i czytaniem w tym języku zrobił w zeszłym roku certyfikat B2, bez żadnego kursu językowego.
Zamysł programu jest bardzo prosty. Jest przygotowany zbiór zdań z nagranym audio w języku źródłowym i docelowym (w wariancie Angielski -> Rosyjski, czyli wariancie który ja przerabiałem to 6,5k). Jako uczący się, po prostu powtarzasz zdanie w języku docelowym na głos (w końcu tak się uczymy języka, mówiąc). Wraz z czasem trudność zdań rośnie. Ponadto zdania są tak dobrane, że słowa co jakiś czas się powtarzają w wielu przypadkach, odmianach, osobach etc. Dzięki temu gramatykę w pewnym momencie zaczynasz czuć, a słowa same przychodzą do głowy. Dodatkowo mogłem powtarzać np. na spacerze, bo na ekran patrzyłem tylko, gdy nie byłem pewien, co
  • Odpowiedz
powiem tak, trzeba bylo wyjechac jak sie tylko dalo, najlepiej za dzieciaka. po 20 latach pracy tata by mial pewnie 10k€ wyplaty i tyle siana na koncie ze by sie cieszyl ze go zwolnili
  • Odpowiedz
@Ronin223: Warszawa, moja dzielnica. W tygodniu kilka takich zapytań, zakładam, że w innych tego typu lokalnych jest podobnie (chyba że admini nie pozwalają).
  • Odpowiedz
@zexan: Spróbuj porozmawiać z tatą, czy nie podejmie się pracy w biurze projektowym z Tarnowa czy Krakowa, założę się, że często miał kontakt z jakimś projektantem w celu uzgodnienia projektu tele bądź wydania WT. Obecnie jest dużo potrzebnych rąk do pracy przy opracowywaniu PW. Biorąc pod uwagę jego staż i kontakty w Orange jest dobrym kandydatem do pracy w takim biurze. Sami zatrudniamy osoby zwolnione z OPL i świetnie sobie
  • Odpowiedz
Spróbuj porozmawiać z tatą, czy nie podejmie się pracy w biurze projektowym z Tarnowa czy Krakowa, założę się, że często miał kontakt z jakimś projektantem w celu uzgodnienia projektu tele bądź wydania WT. Obecnie jest dużo potrzebnych rąk do pracy przy opracowywaniu PW. Biorąc pod uwagę jego staż i kontakty w Orange jest dobrym kandydatem do pracy w takim biurze. Sami zatrudniamy osoby zwolnione z OPL i świetnie sobie radzą w programach
  • Odpowiedz
@zexan: Mój Tata właśnie odchodzi na emeryturę i pracował na podobnym stanowisku, ale w Netii. Głównie zdalnie. Może Twój Tata spróbuje tam przyatakować?
02-822 Warszawa, Poleczki 13.

Adres do korespondencji: Netia SA, Puławska 464, 02-884 Warszawa, T: +48 22 352 20 00, F: +48 22 352 20 01
  • Odpowiedz