Wpis z mikrobloga

Hej Wykop, poważne pytanie

Czy jak przyjeżdżają do was goście albo koleżanka czy kolega to oddajecie im na noc własną sypialnie czy śpią na kanapie np. z funkcją spania ?

Do mojej różowej przyjechała koleżanka więc na noc oddała jej naszą sypialnie bo kanapa niby twarda a my jesteśmy do niej bardziej przyzwyczajeni.

Dla mnie to trochę dziwne bo ten pokój wydaje mi się miejscem prywatnym ale pytam was bo może to ja jestem jakiś zacofany.

#logikarozowychpaskow #pytanie
  • 165
  • Odpowiedz
  • 18
@CptPePoo zależy jakie łóżka są do dyspozycji. Jeszcze rodzicom którzy musza przyjechać 300km bym udostępnił jeżeli pozostałe łóżka by się nie nadawały do wygodnego spania ale jakimś znajomym? No way.
  • Odpowiedz
@CptPePoo znajomi na kanapie. Jak ja z niebieskim śpimy u znajomych czasem, to my też na kanapie. No chyba, że miał uraz kręgosłupa, to sami nam zaproponowali sypialnię zanim przyjechaliśmy, bo jednak materac > kanapa. Ale to był wyjątek u naszych totalnie najlepszych przyjaciół.
  • Odpowiedz
@CptPePoo:
Tzn. tak, jak jest dostepne inne lozko czy jak tutaj kanapa, no to zostajecie w sypialni.
Ale jakby byla sytuacja, ze nie ma komfortowego miejsca do spania i np. odpalacie dmuchany materac, no to wtedy faktycznie mozna odstapic.
  • Odpowiedz
@CptPePoo: To chyba na wsiach był taki zwyczaj jak przyjeżdżała jakaś miastowa rodzina to dostawała najlepsze miejsce do spania bo na innym nie mogła spać a gospodarz często musiał iść do stodoły ale nie wiem czy to było normalne czy tylko wyjątki się zdarzały tak jak u Twojej żony
  • Odpowiedz
@CptPePoo: moja mama kładzie gości zawsze w swojej sypialni, chociaż w domu jest pokój gdzie nikt nie śpi i na który mówimy gościnny XD może łóżko trochę mniej wygodne niż sypialniane ale na kilka nocy ujdzie. A te same osoby kładą ją na kanapie i to w pokoju połączonym z kuchnią gdzie gospodarze się krzątają od wczesnych godzin porannych (,) ja bym się czuła bardzo poniżona
  • Odpowiedz
@CptPePoo: dziwna różowa. W życiu nie oddałabym sypialni do spania, nawet rodzicom czy teściom. Jak chcecie coś w sypialni to wchodzicie do niej nawet jak osoba tam śpiąca jeszcze nie wstała? Czy różowej rodzice też oddają do spania sypialnie gościom? Dziwny zwyczaj.
  • Odpowiedz
@CptPePoo: mocno zależy. Jeśli to dobry znajomy niech śpi na kanapie skoro już się zwala do mnie do domu xD jeśli to ktoś schorowany, starsi rodzice czy jest jakiś inny powód do oddania sypialni to nie miałabym z tym problemu.
Jeśli to tylko kwestia, że kanapa za twarda to dla mnie za mały powód by się fatygować w zamianę miejscami.
  • Odpowiedz