Wpis z mikrobloga

Facebook #!$%@? caly internet pod wieloma względami, ale pod jednym szczególnie dotkliwie.
Jak były fora to był porządek a wszystko na nich było mozna wyszukac przez google.
Teraz ludzie dodaja wszystko na grupach fb czego google nie wyszukuje i miliony postów przechodzą koło nosa - wpisujesz przykladowo Galaxy Buds+ czy Galaxy Buds Pro to kiedys miales pierwsze kilkadziesiat wynikow z forow gdzie byly dyskusje na ten temat a teraz jakies same gownostronki z porownywaniem parametrów. #!$%@? gówno.
  • 112
@ap0linary: to jest dramat, jak szukam jak rozwiązać jakiś problem z moim samochodem, to 90% wyników jest maksymalnie do 2015 roku, po tym już praktycznie cisza.
Dramat, za parę lat uja będzie się dało znaleźć w Google przez tego fejsa.
Już wolę się cofnąć do czasów GG i nk z eurogąbkami
Trzeba na wykopie szukac, ja zawsze jak cos chce kupic to wpisuje nazwę produktu + wykop i czytam co mirki o tym mysla :)


@zbinior: Też tak robię, przy czym warto dać site:wykop.pl, wtedy szuka wyłącznie w ramach tej domeny.

Inna pomocna rzecz to "inurl:", np. inurl:forum lub inurl:blog
@ap0linary: tu jest problem raczej z wyszukiwaniem facebooka które jest #!$%@? tragiczne, i w konwersacjach i w grupach, gdyby szukanie po FB było dobrze zrobione to dalej mógłbyś znaleźć to czego szukasz. Nie wiem co oni w tym facebooku #!$%@?ą że przez tyle lat nie potrafili zrobić tego dobrze
@ap0linary: to prawda, facebook tak się zmienił (oczywiście na gorsze),że nie jestem w stanie scrollować facebooka dłużej niż 5 minut, wyskakują ciagle jakieś gówno filmiki, które mają za zadanie Cię wciągnąć w oglądanie lub te zje*ane sponsorowane reklamy,to jest dramat jak facebook zmienił się na przestrzeni ostatnich 5 lat.
@Szatan_Krol_Ciemnosci i własnie o to chodzi adminom grup. O ruch.
"Kiedyś" jak zadales pytanie na forum, to dostawaleś od admina info ze temat juz był omawiany i usuwal, a nawet bana mógl dac.
Teraz miliony powtarzających sie pytan bo Grażyna czy Janusz nie użyje lupy.
@ap0linary: Tak jest. Jak byłem na studiach parenaście lat temu, zrobiłem forum dla roku typu php by przemo ;) Przejrzyste, czytelne, wszystko poukładane, miejsce na egzaminy, kolosy, materiały itp. Oczywiscie laski założyły konto na FB i wciągneły tam ludzi. Zrobił sie burdel, narzekania, i sugestie by wrócić do normalnego forum, na co ja zareagowałem dogłębnym usunięciem wszystkiego z serwerów;)
@ap0linary fora to było też ekstra miejsce na poznawanie ludzi z tą samą pasją, w udzielaniu się była celowość której brakuje na fejsie. Facebook jest bardziej dla znajomych z irl, grupy ma się na feedzie jako dodatek. Ja to w ogóle mam sentyment do internetu 2000-2010 z którym dorastałam gdzie większość treści była tworzona z radosnej pasji, bez monetyzacji itp. Moim ulubionym miejscem było forum o Harrym Potterze, php powered by Przemo
ciekawe czy jest jakiś skrypt kopiujący te gównoposty w gównogrupach i wklejający je w normalne fora w formie osobnych tematów, odpowiedzi etc.


@mentari: nie ma i nie będzie, od kilku lat Facebook, niby po wybraniu Trumpa i "aferze", że ktoś niby miał wpływ na taki wynik wyborów, FB tak zmienił API, że aby "czytać" posty, oraz różne inne treści na portalu poprzez jakiś automat trzeba przejść dość dogłębną weryfikację aplikacji (kodu),
nie ma i nie będzie, od kilku lat Facebook, niby po wybraniu Trumpa i "aferze", że ktoś niby miał wpływ na taki wynik wyborów, FB tak zmienił API, że aby "czytać" posty, oraz różne inne treści na portalu poprzez jakiś automat trzeba przejść dość dogłębną weryfikację aplikacji (kodu), która to robi, nawet jeśli, te treści są publiczne i teoretycznie dostęp do nich może mieć każdy. Przechodziłem przez to, bo miałem pomysł kiedyś,