Wpis z mikrobloga

Facebook s--------l caly internet pod wieloma względami, ale pod jednym szczególnie dotkliwie.
Jak były fora to był porządek a wszystko na nich było mozna wyszukac przez google.
Teraz ludzie dodaja wszystko na grupach fb czego google nie wyszukuje i miliony postów przechodzą koło nosa - wpisujesz przykladowo Galaxy Buds+ czy Galaxy Buds Pro to kiedys miales pierwsze kilkadziesiat wynikow z forow gdzie byly dyskusje na ten temat a teraz jakies same gownostronki z porownywaniem parametrów. J----e g---o.
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JohnyArkad: czyli strzeliłeś focha, nazywajmy to po imieniu. Wkurzyłeś się, że ty poświęciłeś czas, a oni wybrali coś innego i postanowiłeś zrobić im na złość i nie odpalać tego z powrotem
  • Odpowiedz
@ap0linary: To jeden z tych wpisow pod ktorym wykopki pisza ze nie uzywaja FB ale kazdy wie o co chodzi.

Uwaga, wazne info, mozna szukac w facebookowych grupach. WoW niemozliwe!
  • Odpowiedz
@becvvv: Tak, po roku czekania na olśnienie userów i ich powrót w chwale, strzeliłem focha, niech Ci bedzie. Przyjemny foch. Natomiast wniosek jest taki, że fora, choć lepsze od FB, mogły mieć też wady w postacji sfochanych adminów;)
  • Odpowiedz
pod jednym szczególnie dotkliwie


@ap0linary: Mnie bardziej w-----a to powszechne s----------e. Pytania na poziomie "wyszedłem pierwszy raz z domu, co robić?". 20 lat temu te ofiary losu by zginęły po 5 minutach.
  • Odpowiedz
@ap0linary: Galaxy buds pro to jedyne naprawdę niewielkie słuchawki, które grają ok i mają anc. Takie sony WF-1000XM4 grają lepiej, ale są za duże, odstające.
Budsy pro dostałem za free do telefonu, po czym jedna wpadła mi do studzienki (hehe). Teraz mam zgryz, co wziąć. Mam nauszne wysokiej jakości, ale potrzebuje czegoś nie rzucającego so w oczy.
Taki off top :)
A że forów brakuje, to prawda. Co do porównań
  • Odpowiedz
@janeeyrie: I tak najlepsi są admini tych grup na FB. Ty jako nowy użytkownik nie możesz tam nic znaleźć, ale jak zadasz jakieś pytanie, to zaraz jakiś leśny dziadek się pluje, że przecież temat był już wałkowany 3 lata temu xD
  • Odpowiedz
@falloutcorner: Pewnie też bym się wkurzała, bo są tematy, które faktycznie wałkowane są dosłownie co 3 dni, ale oczywiście to nie wina nowego użytkownika, skoro dostaje forum, które nie ma sensownych sposobów sortowania postów ani działającej wyszukiwarki.
  • Odpowiedz
Przecież te wyszukiwarki w phpbb to niebo a ziemia w porównaniu z ergonomią szukania czego-k---a-kolwiek na fb, a to, że zwraca wyniki z zamkniętymi tematami to już bardziej specyfika gównoforów jak elektroda niż wina silnika.
  • Odpowiedz
@arinkao: Platformy Social Media są zaprojektowane w postaci przewijanych Wall'i. Wszystko po to, aby z łatwością wpleść w taki wall reklamy, czy content który akurat chce Ci pokazać właściciel danej platformy. Jeśli grupa nie jest uporządkowana, nie ma odpowiednich tematów etc, to aby znaleźć informację która Cię interesuje musisz czasami sporo scrollować, co często będzie oznaczać zobaczenie większej ilości reklam. Dodatkowo, platformy zachęcają do wrzucania contentu o ograniczonej ilości tekstu,
  • Odpowiedz
@CyrekLax:
Widziałam takie skrolowanie w czasie jazdy z Zakopanego do Wrocławia. Laska nawalała kciukiem cała drogę jakby była naćpana. Dziwnie to wyglądało, nie wiadomo czego szukała, w sumie praktycznie na niczym się nie skupiła tylko jechała ze stronami, co kilka sekund dawała lajka i dalej...
  • Odpowiedz
@ap0linary: i jeszcze napaćkane front-endu, że strona się zwiesza nawet na szybkim kompie, a literki pisane w jakiejkolwiek wiadomości pojawią się z kilkusekundowym opóźnieniem... kiedyś jeszcze można było przywrócić starą wersję, a teraz odechciewa się używać
  • Odpowiedz
@arinkao: No i ponownie polecam wspomniany dokument. Co któraś fotka/filmik daje Ci lekki zastrzyk dopaminy. To jest normalne ćpańsko, także dobrze to nazwałaś. Po jakimś czasie organizm się przyzwyczaja, więc musisz przeglądać coraz więcej, a zwykłe rzeczy nie dające tak regularnego zastrzyku dopaminy (np rozmowa z bliską osobą, oglądanie filmu, słuchanie muzyki) przestają Cię interesować.
  • Odpowiedz