Wpis z mikrobloga

Życie jest piękne (,). Cały miesiąc #!$%@? fizycznie na magazynie i to moja wypłata. Teraz koszty życia :

-160 Zł bilet miesięczny
-250 zeta rata kredytu za prawo jazdy
-600 zł na pokój u mamy
-800 zł za jedzenie (Lubie zdrowo zjeść)
-70zł inernet

Razem na rozrywki i ubrania zostaję zostaje mi 300zł. W tym alkohol, nowe buty, bluzy,bielizna , koszulki Średnie z maturą, na studiach nie dałem po prostu rady...

#przegryw #depresja #pracbaza #zalesie #zarobki
Pobierz
źródło: comment_1623267588TCb7N67KfmHaCYL3ZlVd3f.jpg
  • 241
@kcrgs: Ja mam biednych rodziców i nigdy nie chcieli, żebym im się dokładał - nawet za każdym #!$%@? razem jak chce im coś kupić, to słyszę, żebym nie #!$%@?ł pieniędzy, a zarabiam tyle, co oni we dwóch.
Cały miesiąc #!$%@? fizycznie


@Plecakowicz: i to jest słowo klucz, #!$%@? fizycznie, tak zawsze było jest i będzie, że im bardziej fizycznie #!$%@? tym mniej zarabiasz

dam Ci radę, a może się przyda :)

poszukaj pracy w stolarni gdzie robią meble, praca przy meblach nie jest ciężka
stawki dla ludzi co nie znają się wcale na robocie to 15-17zł na rękę
popracuj z rok, może dwa i nabierz doświadczenia
w tym
@Kuba__: z ciekawości gdzie takie ceny :( ? Ja płaciłem 8lat temu 400zł za chirurgiczną 8mke, niestety ceny potem podrożały u tego dentysty i zmieniłem. Rok temu też 400zł u bardzo fajnego dentysty.
No patrz i co teraz, wszyscy beda wyjezdzac do wiekszych miast wojewodzkich albo za granice. Juz male miasteczka, miejscowosci sa coraz bardziej wyludnione.


@krzywy_kanister: jak świat długi i szeroki takie życie. Płacz nad tym nic nie zmieni.

Jedyne co pozostaje mieszkańcom małych miasteczek to:
- sprawić żeby były przyjemnym miejscem do życia, tak żeby ktoś kto na zachodzie odłożył 50k eur poważnie rozważył powrót i kupno mieszkania za gotówkę.
- lub
@Plecakowicz: Zrób uprawnienia na wózki, powinni coś dołożyć. Zawsze możesz też jakieś C+E i zmienić robote. Albo iść w budowlankę czegoś się nauczyć i robić coś na własną rekę.
@Plecakowicz Opie pomyśl o pracy za granicą nie ma szans robić za 2100 i żyć godnie. Mówię z własnego doświadczenia


@nagiel jak nie ma dziewczyny i dzieci to może wyjechać zarobić chociaż na własne mieszkanie. Zależy gdzie trafi byle nie za 1500€
@Plecakowicz: ja się trochę powymądrzam bo sam kiedyś biedowałem. Jak narzekasz na brak kasy to pierś z kurczaka nie dal Ciebie i nie ma w tym nic złego. Ryż kupuj sypany. Bułki? Zarabiam dwa razy więcej a biorę chleb zwykły, bo taniej. Masło? No cóż można się przyzwyczaić do jedzenia bez smarowidła.
2 wody mineralne 2.50


@Plecakowicz: W żadnym wypadku moim zdaniem nie wydajesz za dużo na jedzenie, choć w stosunku do zarobków jest to na pewno bardzo odczuwalne. Jeśli chcesz na czymś oszczędzić, to zacząłbym od tego. Miesięcznie to wychodzi jakiś 80 złotych na wodę, którą spokojnie można pić z kranu. No chyba że masz w kranie syf straszny, to wtedy inna sprawa. Ale jeśli woda w kranie jest ok to olej
@sebonk lepiej siedzieć w Polsce i nic nie odkładać? XD mówię tu o tych samych pracach. Czyli najniższa krajowa. Możesz bez problemu wyjść do kina, kupić sobie ciuchy itd. Itp. A w Polsce? Opłacisz mieszkanie, samochód i ledwo na żarcie Ci zostaje